ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Стратегічне партнерство» Китаю та Ірану (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Андреа Кендал-Тейлор, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки, назвала новою «авторитарною коаліцією» Китай, Росію та Іран.

На перший погляд, Китай та Іран є малоймовірними союзниками.

Компартія Китаю наполягає на створенні атеїстичного суспільства. Тоді як Іран суворо дотримується ісламу.

Андреа Кендал-Тейлор зазначила: «Коли вони працюють разом, то створюють набагато більший ефект, ніж якби вони діяли поодинці».

Китай та Іран мають спільного ворога – США. Ба більше, Китаю потрібна іранська нафта.

2021 року Китай та Іран підписали угоду про «стратегічне партнерство», розраховану на 25 років. Вона охоплює як економічне, так і військове співробітництво.

Договір став частиною пекінської ініціативи «Один пояс, один шлях» — масштабного інфраструктурного проєкту, покликаного поширити вплив Пекіна за межі країни.

У 2020 році США запровадили санкції проти нафтового сектора Ірану за підтримання терористичної організації Аль-Кудс на Близькому Сході.

Але Китай і далі купував пальне, а отже, потік грошей не припинився. 2021 року китайський посол в Ірані заявив, що Китай – єдина країна, яка, як і раніше, купує нафту в Тегерана.

Згідно з дослідженнями, станом на минулий місяць майже 90% іранської нафти йшло до Китаю. Проте Пекін офіційно заперечує, що купує сировину в Тегерана.

Як припускають, дві країни також співпрацюють і в галузі озброєнь.

Повідомлялося, що Пекін допомагає іранській ядерній програмі, передаючи їй технології та обладнання.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube