ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Двох робітників на АЕС Фукусіма госпіталізовано після випадкового розпилення радіоактивних відходів

Велика Епоха
На цьому аерофотознімку видно атомну електростанцію "Фукусіма-1" у місті Фукусіма на півночі Японії 24 серпня 2023 року. (Kyodo News через AP, File).

Двоє працівників зруйнованої цунамі атомної електростанції Фукусіма-1 були госпіталізовані після того, як на них випадково потрапила рідина з радіоактивними речовинами, повідомили в четвер офіційні особи, пише AP News.

Інцидент стався в середу, коли група робітників очищала трубопроводи в системі Advanced Liquid Processing System. ALPS – це установка для фільтрації стічних вод, яка має ключове значення для очищення радіоактивних стічних вод, що накопичуються на станції, і їх подальшого скидання в море.

Четверо робітників чистили трубопроводи, коли раптово відірвався дренажний шланг. Їх забризкало забрудненими рідкими відходами, які не були стічними водами, що протікали всередині системи.

Всі четверо були в захисних масках, і результати тестів показали, що ніхто з них не вдихнув радіоактивні частинки. За словами оператора станції Tokyo Electric Power Company Holdings, або TEPCO, у жодного з них не було виявлено жодних проблем зі здоров'ям.

П'ятий працівник, який також був призначений на очисні роботи, тимчасово був відсутній, коли сталася аварія.

TEPCO розпочала суперечливі скиди стічних вод 24 серпня з АЕС "Фукусіма-1", яка зазнала триразового розплавлення після землетрусу і цунамі 2011 року. Проти скидів, які, як очікується, триватимуть десятиліттями, рішуче виступили рибальські групи і сусідні країни, в тому числі Китай, який негайно заборонив імпорт усіх японських морепродуктів.

З того часу TEPCO завершила перші два етапи скидів, як і було заплановано, і готується до третього, який розпочнеться на початку листопада. Дзюнічі Мацумото, керівник TEPCO, відповідальний за скидання очищених відходів, заявив журналістам, що аварія, яка сталася в середу, не вплине на плани скидання.

Після аварії двоє з чотирьох працівників змогли змити забруднення до рівня, який дозволив їм покинути станцію. Інших двох, чиї двошарові захисні костюми і спідня білизна просочилися рідиною і не змогли достатньо знизити рівень радіації, довелося доставити в лікарню для подальшої дезактивації і моніторингу, повідомила TEPCO.

У одного з госпіталізованих працівників, віком 20 років, було виявлено опромінення всього тіла, окрім обличчя, а у іншого чоловіка, віком 40 років, – опромінення в ділянці живота. Ризик отримати опіки шкіри від радіаційного опромінення був надзвичайно низьким, повідомила TEPCO, цитуючи лікаря, який оглядав цих двох робітників.