ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Ізраїлі журналістам показали невідредагований відеозапис злочинів ХАМАС (ВІДЕО)

Велика Епоха
Шлейф диму видно під час ізраїльського бомбардування в Рафасі, на півдні сектора Гази, 19 жовтня 2023 року. (Said Khatib/AFP via Getty Images)

Ізраїльський уряд випустив невідредагований 43-хвилинний відеофільм про вбивства, скоєні терористами ХАМАС під час нападу на Ізраїль 7 жовтня.

Як повідомив офіційний представник уряду Ізраїлю Ейлон Леві, показ фільму відбувся 23 жовтня на базі в Тель-Авіві, і на ньому були присутні іноземні журналісти. При створенні фільму використовували різні джерела, включно з бортовими камерами, які носили терористи ХАМАС, камерами на приладових панелях автомобілів, записами в соціальних мережах і відео з мобільних телефонів.

У повідомленні, опублікованому 22 жовтня на сайті X, Леві наголосив, що мета показу — змусити замовкнути тих, хто сумнівається і стверджує, що цих подій не було або вони перебільшені.

"Я не можу повірити, що мені доводиться говорити це, і я не можу повірити, що наша країна змушена говорити це, оскільки вона прагне покласти край діям терористичної організації, яка жорстоко розправилася з нашим народом!"

"Ми спостерігаємо явище, подібне до заперечення Голокосту, що розвивається в режимі реального часу, коли люди ставлять під сумнів масштаби звірств, скоєних ХАМАСом проти нашого народу".

Леві сказав, що він переглянув весь відеозапис нападу, хоча волів би цього не робити. У відеозаписі показано холоднокровно розстріляні немовлята, дорослі та діти, обезголовлення і багато інших кривавих сцен.

"Ми бачимо людський попіл, якого світ не бачив з часів Освенцима. Це різанина, влаштована ХАМАСом 7 жовтня! Це зло, проти якого ми боремося. Це зло, яке Ізраїль знищить, повністю розгромивши і ліквідувавши ХАМАС, заради блага нашого народу і заради блага всього людства".

Кадри в повному обсязі бачили тільки журналісти та інші важливі особи в Ізраїлі. Присутній публіці з поваги до загиблих не дозволили вести відеозйомку.

Однак уривок тривалістю близько хвилини, на якому зафіксовано атаку на автомобіль ізраїльського цивільного населення, було оприлюднено і поширено в соціальних мережах.

23 жовтня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розмістила на сайті X текст з описом жахливої сцени, узятої з відеозапису нападу 7 жовтня, але повідомила, що не може транслювати її у зв'язку з правилами, встановленими сайтом X.