ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Комісія США з міжнародної релігійної свободи святкує 25-річчя Закону про міжнародну релігійну свободу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Свобода віросповідання – загальне право на свободу думки, совісті та переконань – є основою американського законодавства. Ухвалений 1998 року закон сьогодні так само актуальний, як і тоді. Цього тижня члени комісії та законодавці зустрілися, щоб відзначити 25-ту річницю ухвалення закону – і запропонувати подальші кроки.

Минуло 25 років відтоді, як у США було ухвалено Закон про міжнародну релігійну свободу.

Відповідно до нього було призначено посла з питань міжнародної релігійної свободи та створено двопартійну комісію, яка має відстежувати найсерйозніші порушення та щорічно звітувати про підсумки.

Закон 1998 року зробив свободу віросповідання більш пріоритетним напрямом зовнішньої політики США, і вплинув на політику Вашингтона щодо біженців та надання притулку, а також посилив захист тих, хто зазнає переслідувань за свої переконання.

Колишній конгресмен Френк Вольф – один із авторів закону. Він уважає, що треба активніше залучати релігійну спільноту до життя США:

«Я не вірю, що в нас у місті можуть бути юридичні фірми, які лобіюють інтереси Китаю, коли той веде геноцид проти мусульман-уйгурів, вирізає органи у прихильників Фалуньгун, знімає хрести з католицьких церков та заарештовує лідерів протестантських домашніх церков. Тому я думаю, що одна з рекомендацій, яку має ухвалити Конгрес, – це заборонити лобіювання з боку Китаю».

За словами представників комісії, їхні зусилля призвели до запровадження санкцій, звільнення ув'язнених, а також зміни законодавств та політики інших країн.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube