ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через сейсмічну кризу в Поццуолі можуть евакуювати тисячі людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Стефанія Бріганті, балерина з Мілана, планує переїхати до хлопця в Поццуолі, незважаючи на повторювані землетруси і сірчисті випаровування, що вириваються з вулканічного району Кампі Флегрей, Італія, 10 жовтня 2023 р. (REUTERS/Ciro De Luca/File Photo)

У портовому місті Поццуолі, розташованому недалеко від Неаполя, супервулкан спричинив кілька землетрусів.

Протягом останніх тижнів уряд розглядав можливість евакуації десятків тисяч людей, які проживають у районі вулканічного масиву, відомого як Кампі Флегрей, або Флегрейські поля, що в перекладі з давньогрецької означає "палаючий".

Жителі вже звикли до запаху, сірчистих випарів і тремтіння землі. У вересні сталося понад тисячу землетрусів, більшість із яких були незначними.

Але землетрус магнітудою 4,2, що стався тут 27 вересня, став найсильнішим за останні 40 років, хоча й не спричинив серйозних структурних руйнувань. Уперше з початку 1980-х років учені назвали це явище "сейсмічною кризою".

Цей землетрус і близько 500 дрібніших, що сталися в жовтні, викликали у жителів великі побоювання.

Експерти стверджують, що безпосередньої загрози виверження немає. Однак вони занепокоєні тим, що геофізична активність спричиняє підняття й опускання ґрунту, що може призвести до дестабілізації будівель.

Уряд віддасть наказ про евакуацію, якщо представники служби цивільної оборони попередять, що будівлям загрожує обвалення.

Зсуви, які називають брадисейсмом, викликані заповненням або спустошенням магматичних камер, розташованих глибоко під землею.

Коли чотири десятиліття тому сталася подібна криза, вона тривала кілька років і змусила тимчасово евакуювати з Поццуолі 40 тис. осіб.