ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Війська РФ не полишають спроб узяти Авдіївку

Велика Епоха
Український солдат артилерійського підрозділу веде вогонь у бік російських позицій за межами Бахмута, східна Україна, 8 листопада 2022 року. (Bulent Kilic/AFP via Getty Images)

Російські війська не звертають уваги на важкі втрати і продовжують наступ з метою захоплення міста Авдіївка, заявила в середу влада.

За останні два тижні Росія зосередила свої зусилля на Авдіївці в Донецьку — місті, відомому в мирний час своїм великим коксохімічним заводом.

"Ворог намагається просунутися вперед, а ми його відбиваємо", — заявив в ефірі національного телебачення Олександр Штупун, спікер Об'єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку.

"Тому в жодному разі не можна говорити про якусь фіксовану ситуацію. Запеклі бої тривають, хоча активність дещо знизилася. У противника йде якесь перегрупування".

За словами Штупуна, російські війська покладаються на піхоту, використовуючи невеликі штурмові групи по 30-40 осіб, а втрати Росії за останні шість днів становили 2,5 тис. убитих і поранених у цьому районі.

Віталій Барабаш, голова військової адміністрації Авдіївки, заявив, що Росія чинить тиск із півночі, але не може пройти через залізничну лінію, що перебуває під контролем України.

Він також спростував повідомлення про те, що російські війська встановили контроль над одним із великих шлакових відвалів, що домінують у промисловому ландшафті міста.

"Вони вивісили там прапори і спробували влаштувати якесь видовище", — сказав Барабаш.

Валерій Прозапас, український капітан, сказав в інтерв'ю телеканалу Espreso TV, що росіяни діють, використовуючи той факт, що Авдіївка "де-факто наполовину оточена".

"Друге питання — політичне. Їм нема чим пишатися, і вони повинні продати своєму населенню якусь перемогу, нехай навіть тимчасову", — сказав Прозапас.

У російських повідомленнях про останні бої в Авдіївці не згадується, але йдеться про те, що російські війська відбили 15 українських атак у районі Куп'янська, розташованого далі на північ.

Влада Харківської області заявила, що запроваджує обов'язкову евакуацію сімей із 10 населених пунктів у цьому районі.