ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна планує наростити щомісячний випуск безпілотників до кінця року – міністр

Велика Епоха
(Gorodenkoff/Shutterstock)

Україна має намір виробляти десятки тисяч безпілотників щомісяця до кінця року, нарощуючи обсяги виробництва в оборонній промисловості, незважаючи на виклики, пов'язані з російськими атаками, заявив у середу міністр з питань стратегічних галузей промисловості.

Безпілотники відіграють центральну роль у 20-місячній російсько-українській війні, використовуючись у величезній кількості обома сторонами для розвідки і нападу. Київ зосередився на збільшенні обсягів виробництва, але значною мірою покладався на двигуни для безпілотників іноземного виробництва.

Виступаючи на Промисловому форумі НАТО в Стокгольмі, Олександр Камишин, міністр, який курує оборонну промисловість України, не розкрив детальних поточних показників виробництва безпілотників, але назвав цифру в тисячі на місяць.

"До кінця цього року це будуть десятки тисяч на місяць. І це те, що ми виробляємо навіть швидше, ніж звичайні бойові боєприпаси і бойові озброєння", – сказав він.

"Якщо говорити про снаряди, наприклад, то зараз ми виробляємо в рази більше, ніж за весь минулий рік", – сказав Камишин.

"Ми знайшли модель того, як це може працювати навіть під обстрілами", – додав він, не надавши жодних подробиць.

Камишин сказав, що нещодавно він побачив "нову хвилю інтересу" до своєї країни з боку західних компаній оборонної промисловості. У вівторок Україна оголосила про реєстрацію спільного підприємства з німецьким виробником зброї Rheinmetall.

"Це позитивна хвиля, вона демонструє більшу зацікавленість, і я впевнений, що ця зацікавленість приведе нас до нових спільних підприємств, нових місцевих виробничих потужностей", – сказав міністр.