ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Народжуваність в Італії досягне нового рекордно низького рівня у 2023 році – статистичне управління

Велика Епоха
(Ian Waldie/Getty Images)

Народжуваність в Італії цього року наближається до нового рекордно низького рівня, згідно з попередніми даними, що вказує на поглиблення давньої демографічної кризи в країні, пише Reuters.

У період з січня по червень було зареєстровано на 3 500 народжень менше, ніж за аналогічний період 2022 року, свідчать дані національного статистичного бюро ISTAT.

Загалом у 2022 році народжуваність впала на 1,7% до 393 000, що є 14-м падінням поспіль і найнижчим показником з моменту об'єднання країни в 1861 році.

Цього місяця прем'єр-міністр Джорджія Мелоні виділила близько 1 мільярда євро (1,05 мільярда доларів) на заходи, спрямовані на подолання кризи, яка частково спричинена боротьбою італійських жінок за поєднання роботи та материнства і вважається надзвичайною ситуацією національного масштабу для третьої за величиною економіки єврозони.

Скорочення та старіння населення призводить до падіння продуктивності та збільшення витрат на соціальне забезпечення в країні, яка вже має найвищий державний пенсійний фонд серед 38 країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

У своєму звіті ISTAT зазначає, що на основі даних за січень-червень коефіцієнт народжуваності у 2023 році, ймовірно, знизиться до 1,22 дитини на жінку з 1,24 у 2022 році.

Цей показник підтримується іммігрантами, тоді як серед жінок італійської національності він становив лише 1,18 у 2022 році.

Інші дані звіту ISTAT показують, що в середньому жінки в Італії народжують першу дитину у віці 31 року, і що минулого року 41,5% дітей народилися у незаміжніх жінок.