ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після заборони Китаю США масово скуповують японські морепродукти (ВІДЕО)

Велика Епоха
Японський прапор. (Kazuhiro Nogi/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати почали масові закупівлі японських морепродуктів для постачання своїх військових у відповідь на заборону Китаю, введену після того, як Токіо скинув у море очищену воду зі зруйнованої атомної станції "Фукусіма".

Перша закупівля морепродуктів США в рамках цієї схеми включає в себе трохи менше однієї метричної тонни морських гребінців, що становить мізерну частку від більш ніж 100 000 тонн гребінців, які Японія експортувала до материкового Китаю минулого року.

У понеділок в інтерв'ю Reuters посол США в Японії Рам Емануель заявив, що Вашингтону слід також ширше розглянути питання про те, як він може допомогти компенсувати заборону Китаю, яка, за його словами, є частиною його "економічних воєн".

"Найкращий спосіб, який ми довели у всіх випадках, щоб послабити економічний примус Китаю, — це прийти на допомогу країні або галузі, проти якої спрямовані дії", — сказав він.

Китай, який був найбільшим покупцем японських морепродуктів, стверджує, що його заборона викликана побоюваннями з приводу безпеки продуктів харчування.

Наглядова рада ООН з атомної енергії підтвердила безпеку скидання води з АЕС, зруйнованої цунамі 2011 року, яке почалося в серпні. Міністри торгівлі країн "Великої сімки" в неділю закликали до негайного скасування заборон на японські продукти харчування.

"Це буде довгостроковий контракт між збройними силами США і рибальськими та кооперативними компаніями Японії", — сказав Рам Емануель.

За його словами, закупівлі продуктів, якими годуватимуть солдатів у їдальнях і на борту кораблів, а також продаватимуть у магазинах і ресторанах на військових базах, з часом будуть розширені на всі види морепродуктів.

Раніше американські військові не закуповували місцеві морепродукти в Японії, повідомив посол.