ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лукашенко заявив, що українсько-російська війна зайшла в глухий кут, і закликав до переговорів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Білорусі Олександр Лукашенко. (Press Service of the President of the Republic of Belarus)

Росія і Україна опинилися в патовій ситуації на фронтах своєї війни, і обидві сторони повинні сісти за стіл переговорів і домовитися про припинення конфлікту, заявив на вихідних Олександр Лукашенко, авторитарний лідер Білорусі і союзник російського президента Володимира Путіна.

"Проблем вистачає з обох сторін, і в цілому ситуація зараз серйозно патова: ніхто нічого не може зробити і суттєво зміцнити або просунути свою позицію", – сказав Лукашенко.

"Вони там стоять віч-на-віч, на смерть, окопалися. Люди гинуть".

Російські війська продовжували наступати цього тижня біля зруйнованого донецького міста Авдіївка, зазнаючи великих втрат, заявив Білий дім США, але широка лінія фронту в Україні мало просунулася за останній рік, незважаючи на виснажливі багатомісячні наступальні дії Києва.

Лукашенко, який надав територію своєї країни як стартовий майданчик для повномасштабного вторгнення Путіна в Україну в 2022 році, заявив, що вимоги України про те, щоб Росія покинула її територію, повинні бути вирішені за столом переговорів, "щоб ніхто не загинув".

"Нам потрібно сісти за стіл переговорів і домовитися", – сказав Лукашенко у відеозапиті, розміщеному на сайті білоруського державного інформаційного агентства БелТА.

"Як я колись говорив: не потрібно ніяких попередніх умов. Головне, щоб була дана команда "стоп"".

Президент України Володимир Зеленський підтвердив у суботу на зустрічі понад 60 радників з національної безпеки, що його мирний план з 10 пунктів, який включає заклики до відновлення територіальної цілісності України, є єдиним способом припинити війну.