ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Болгарія висилає російського журналіста через загрозу національній безпеці

Велика Епоха
Болгарський парламент. (Dimitar Dilkoff/AFP via Getty Images)

Болгарія вислала російського журналіста за нібито участь у діяльності, що становить загрозу національній безпеці країни, повідомила влада в середу, цитує AP News.

Державне агентство національної безпеки заявило, що Олександр Гацак, кореспондент російської державної газети "Российская газета", був позбавлений права на проживання і йому заборонено в'їзд до Болгарії та інших країн-членів Європейського Союзу.

Агентство повідомило, що 29 вересня Гацака викликали для отримання наказу про видворення до міграційного управління МВС, але він не з'явився і замість цього сховався в посольстві Росії в столиці Болгарії, Софії.

Агентство повідомило, що звернулося за допомогою до Міністерства закордонних справ, і в середу журналіст залишив Болгарію. У заяві не уточнюється, в чому саме полягала діяльність Гацака, але зазначається, що його видворення було здійснене у суворій відповідності до європейських демократичних норм і цінностей.

"Дії агентства спрямовані на захист національної безпеки, а не на обмеження свободи слова і вираження поглядів", – йдеться в заяві агентства.

Болгарське інформаційне агентство БТА процитувало речницю МЗС Росії Марію Захарову, яка погрожувала контрзаходами у відповідь на висилку Гацака, яку вона назвала "ще одним незаконним кроком НАТО проти російських журналістів".

Минулого року Болгарія вислала 70 членів російського дипломатичного персоналу, що серйозно погіршило дипломатичні відносини між двома країнами, які були близькими союзниками за комуністичних часів. Це була найбільша кількість російських дипломатів, коли-небудь висланих Болгарією.

Болгарія, член НАТО і ЄС, рішуче підтримала західні санкції проти Москви після того, як Росія розпочала війну в Україні минулого року.