ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Повінь, яка буває раз на століття, затоплює Сомалі після історичної посухи – ООН (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Організація Об'єднаних Націй назвала повені, які змусили сотні тисяч людей залишити свої домівки в Сомалі та сусідніх країнах Східної Африки після історичної посухи, подією, що трапляється раз на сторіччя.

Близько 1,6 мільйона людей в Сомалі можуть постраждати від сильних сезонних злив, які посилилися внаслідок спільного впливу двох кліматичних явищ – Ель-Ніньйо та Індоокеанського диполю, йдеться в заяві Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП), опублікованій в четвер пізно ввечері.

Повені, що послідували за сильними дощами, які почалися на початку жовтня, вже забрали життя щонайменше 29 осіб і змусили понад 300 000 людей покинути свої домівки в Сомалі, а також затопили міста і села на півночі Кенії.

Табори для людей, переміщених через ісламських повстанців і найсильнішу за останні чотири десятиліття посуху, також були затоплені, що змусило людей тікати вдруге, повідомляють гуманітарні організації.

Масштабне переміщення, зростання гуманітарних потреб і подальше знищення майна залишаються ймовірними, повідомляє УКГП ООН, оскільки близько 1,5 мільйона гектарів сільськогосподарських угідь потенційно можуть бути знищені.

"Екстремальні погодні умови, пов'язані з триваючим Ель-Ніньйо, можуть призвести до подальшого зростання гуманітарних потреб у вже вразливих громадах Сомалі та багатьох інших країн", – сказав Мартін Гріффітс, заступник Генерального секретаря ООН, Координатор з гуманітарних питань та надзвичайної допомоги.

"Ми знаємо, які існують ризики, і ми повинні випередити ці кризи, що насуваються", – сказав він.