ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен відвідує Азію на тлі зростання напруженості у відносинах з Китаєм (ВІДЕО)

Велика Епоха
Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Чжин проводять спільну пресконференцію після зустрічі в Міністерстві закордонних справ у Сеулі, Південна Корея, 9 листопада 2023 року. (Jonathan Ernst/Pool/Reuters)

США намагаються впоратися з низкою глобальних викликів. У середу до Південної Кореї прибув головний американський дипломат Ентоні Блінкен. Він обговорить зі своїм колегою військові зв'язки Північної Кореї з Росією, що стають усе тіснішими.

Однак це не єдина проблема, яка потребує вирішення. У вівторок Блінкен зустрічався в Токіо з міністрами закордонних справ країн «Великої сімки».

Учасники зустрічі обговорили широке коло питань: від Китаю та війни між Ізраїлем і ХАМАСом до вторгнення Росії до України.

У Східнокитайському морі дедалі агресивніші дії Пекіна нервують двох союзників США: Японію та Південну Корею.

Комуністичний режим пообіцяв до 2049 року створити збройні сили світового класу.

У відповідь Японія заявила, що Китай став для країни: «найсерйознішим стратегічним викликом». Водночас Китай, Росія та Північна Корея разом стали найсерйознішою загрозою для глобальної безпеки з часів Другої світової війни.

Наступного року Японія також має намір збільшити свій оборонний бюджет на 13% або більш як на 53 мільярди доларів.

Цього року китайські та японські кораблі берегової охорони стикалися поблизу спірних островів.

А китайські та російські військові літаки увійшли до зони ППО Південної Кореї. У відповідь Сеул підняв у повітря свої винищувачі.

Поїздка Блінкена до Азії відбувається після його візиту на Близький Схід. Вищий дипломат посилає сигнал: попри війну на Близькому Сході, загроза в Азії не забута.

Наступна зупинка Блінкена – Індія. Там пройдуть переговори у сфері оборони, в яких також візьме участь міністр оборони США Ллойд Остін.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube