ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Похоронне бюро в Колорадо зберігало тіла 4 роки і видавало сім'ям підроблені останки, заявляє поліція (ВІДЕО)

Велика Епоха
Катафалк і уламки на задньому дворі похоронного бюро "Повернення до природи" в Пенроуз, штат Колорадо, 5 жовтня 2023 року. (Jerilee Bennett/The Gazette через AP)

Власник похоронного бюро в Колорадо і його дружина були заарештовані в середу після того, як на його об'єкті нещодавно були знайдені розкладені останки щонайменше 189 осіб.

Джон і Кері Холлфорд були заарештовані в місті Вагонер, штат Оклахома, за підозрою в чотирьох кримінальних злочинах – знущання з тіл, крадіжці, відмиванні грошей і підробці документів, – заявив у пресрелізі окружний прокурор Майкл Аллен після того, як про це повідомили принаймні деякі з постраждалих сімей.

Джон Халлфорд утримувався у в'язниці округу Маскогі, штат Оклахома, але його дружина там не значилася.

Джон Холлфорд є власником похоронного бюро "Повернення до природи" в Пенроузі, невеликому містечку, розташованому приблизно за 160 км на південь від Денвера. Останки були знайдені 4 жовтня владою у відповідь на повідомлення про "огидний запах" у напівзруйнованій будівлі компанії. Спочатку чиновники підрахували, що всередині знаходилося близько 115 тіл, але пізніше їхня кількість зросла до 189 після того, як в середині жовтня вони закінчили вилучати всі останки.

Через день після повідомлення про неприємний запах, директор державного офісу реєстрації похоронних бюро та крематоріїв розмовляв телефоном з Джоном Халлфордом. Він намагався приховати неналежне зберігання трупів на своєму підприємстві, визнав наявність "проблеми" на місці і стверджував, що займається там таксидермією, згідно з розпорядженням чиновників штату від 5 жовтня.

Похоронне бюро також мало офіс у Колорадо-Спрінгс, але не було зрозуміло, чи стосувалися звинувачення поводження з тілами в цьому місці. Сім'ям загиблих повідомили, що арешти пари стосувалися діяльності похоронного бюро протягом чотирьох років до вересня.

Родичі людей, чиїми останками опікувалося похоронне бюро, побоюються, що їхні близькі не були кремовані, а опинилися серед останків, які знайшла влада. За їхніми словами, у свідоцтвах про смерть зазначено, що останки були кремовані в одному з двох крематоріїв, але обидва крематорії повідомили Associated Press, що вони не проводили кремації для "Повернення до природи" на час дат, зазначених у свідоцтвах.

Одна з постраждалих членів сім'ї, Таня Вілсон, розповіла, що тіло її матері було серед занедбаних останків, знайдених минулого місяця, і що прах, який, за словами представників "Повернення до природи", належав її матері, не був прахом її матері. Після того, як правоохоронці ідентифікували тіло її матері, яка готувала неперевершені корейські страви і іноді працювала на трьох роботах, щоб утримати сім'ю на плаву, вони віддали Вілсон прикраси, що залишилися на тілі. За її словами, на браслеті залишилася якась речовина.

"Я не думаю, що будь-яка кількість часу у в'язниці виправдає те, що моєму братові довелося зчищати гниючу плоть моєї матері з її браслета, який вони нам повернули. Жодним чином", – написала Вілсон в тексті для AP. Щодо арештів вона сказала: "Це лише один крок у довгому процесі. Я не відчуваю ніякого задоволення від цього".

Компанія, яка була заснована в 2017 році і пропонувала кремацію і "зелені" поховання без бальзамування, продовжувала вести бізнес, навіть попри фінансові та юридичні проблеми, які наростали в останні роки. Власники пропустили податкові платежі в останні місяці, були виселені з одного з об'єктів нерухомості і подали до суду за неоплачені рахунки від крематорію, який припинив співпрацю з ними майже рік тому, згідно з публічними документами та інтерв'ю з людьми, які працювали з ними.

У штаті Колорадо найслабший нагляд за діяльністю похоронних бюро в країні: немає регулярних перевірок і кваліфікаційних вимог до операторів похоронних бюро.

Немає жодних ознак того, що державні регулятори відвідували сайт або зв'язувалися з Халлфордом більш ніж через 10 місяців після закінчення терміну реєстрації похоронного бюро Пенроуз у листопаді 2022 року. Минулого року законодавці штату надали регуляторам повноваження перевіряти похоронні бюро без згоди власників, але не виділили додаткових коштів на збільшення кількості перевірок.

Одна сім'я подала позов до суду, звинувачуючи "Повернення до природи" та Холлфордів у недбалості, шахрайстві, навмисному заподіянні емоційних страждань та порушенні кількох законів штату Колорадо, серед інших звинувачень.