ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїль надав докази, що ХАМАС стріляє з лікарень (ВІДЕО)

Велика Епоха
Люди чекають у наметових укриттях біля лікарні "Аш-Шіфа" в місті Газа рано вранці 3 листопада 2023 року. (DAWOOD NEMER/AFP via Getty Images)

У неділю ізраїльська армія опублікувала знімки, на яких, як стверджується, члени ісламістського терористичного руху ХАМАС ведуть вогонь із лікарні в Газі. На деяких знімках видно, що за 75 метрів від лікарні розташований майданчик для запуску ракет.

Останнім часом ізраїльська армія регулярно зазнає критики, зокрема, з боку Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та ООН, за обстріл медичних установ у секторі Гази, де знаходить притулок багато мирних жителів.

Один із випадків, про який було розказано під час презентації пресі цих знімків, узятих із документів спецслужб, стосується лікарні в Газі, будівництво якої фінансував Катар.

За словами прес-секретаря ізраїльської армії Даніеля Хагарі, на кадрах видно, як "терористи ХАМАСу ведуть вогонь по солдатах зсередини лікарні". За даними того ж джерела, відео було знято під час наземної операції ізраїльських військ у секторі Гази.

За словами Хагарі, тунель також "використовувався для створення терористичної інфраструктури в катарській лікарні".

У другому випадку, пов'язаному з індонезійською лікарнею на півночі Гази, об'єкт було побудовано на "терористичних форпостах" ХАМАС, він приховує під землею "командний центр" цієї організації, заявив прес-секретар, підтвердивши свої слова фотографіями.

Він також представив докази того, що, на думку військових, за 75 метрів від лікарні розташований майданчик для запуску ракет.

"Вони прекрасно знають, що якщо Ізраїль завдасть авіаудару по цьому пусковому майданчику, то лікарня буде пошкоджена", — сказав він, засудивши "цинічне використання лікарень" ХАМАСом.

ХАМАС відкинув ці твердження, звинувативши Ізраїль у тому, що він використовує їх як привід для нанесення ударів по лікарнях. Бойовики заявили, що готові прийняти "міжнародну комісію з розслідування" для перевірки лікарень і переконатися, що їх не використовують у військових цілях. За словами представників ХАМАС, тунелі, на які вказав Ізраїль, в одному випадку були паливним баком, а в іншому — підземним приміщенням.

Ізраїльський представник також представив аудіозапис, який, за його словами, доводить, що ХАМАС краде паливо з лікарень. ХАМАС також відкинув це звинувачення, заявивши, що кількість пального, що надходить до лікарень Гази, підраховується міжнародними організаціями з точністю до літра.