ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Швейцарії розробляє план з порятунку великих банків від краху

Велика Епоха
Логотип швейцарського банку UBS у Цюріху, Швейцарія, 29 березня 2023 року. (REUTERS/Denis Balibouse)

Влада Швейцарії та кредитні організації обговорюють нові заходи щодо запобігання відтоку коштів із банків, повідомляє Reuters.

За словами анонімних джерел, зміни призначені для провідних швейцарських банків і можуть бути спрямовані головним чином на їхніх заможних клієнтів.

Серед обговорюваних заходів — можливість розподіляти більшу частину зняття коштів на більш тривалі періоди часу. Також обговорюється можливість стягнення комісії під час виходу з банку та питання про винагороду клієнтів, які довше зберігають свої заощадження, вищими процентними ставками.

За словами одного з джерел, у переговорах із кредиторами беруть участь Національний банк Швейцарії та Міністерство фінансів Швейцарії.

Представник міністерства фінансів заявив, що питання про банкрутство банків є частиною загальної оцінки системи регулювання "занадто великих і неплатоспроможних" банків у Швейцарії. Уряд Швейцарії має опублікувати звіт навесні наступного року, додав він.

У Швейцарії UBS, Raiffeisen Group, Zürcher Kantonalbank і PostFinance вважаються системно значущими кредиторами, оскільки їхній крах може завдати серйозної шкоди економіці та фінансовій системі країни.

На початку цього року деякі регіональні банки США і Credit Suisse зіткнулися з масовим залученням депозитів, що призвело до краху деяких з них і втручання регулюючих органів для запобігання більш масштабної фінансової кризи.

Відтоді регулюючі органи по всьому світу борються з ризиком "втечі" банківських вкладів, який збільшився в епоху цифрових банків.

У випадку з Credit Suisse швейцарський кредитор зіткнувся з безпрецедентним відтоком коштів і в березні був близький до закриття. Менеджери з управління добробутом, як правило, мають більшу концентрацію депозитів, ніж деякі з конкурентів роздрібних банків, що виявилося слабким місцем кредитора.

За останні три місяці 2022 року банк, на той час другий за величиною кредитор Швейцарії, зіткнувся з відтоком 111 млрд шв. франків. Ще 61 млрд шв. франків пішло в першому кварталі, до того ж найбільше постраждав підрозділ по роботі із заможними клієнтами.

Крах Credit Suisse, який ледь не стався, змусив Національний банк Швейцарії вжити екстрених заходів щодо фінансування та сприяти його поглинанню банком UBS.