ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лісова пожежа в Каліфорнії, спричинена вітрами пустелі, призвела до масової евакуації (ВІДЕО)

Велика Епоха
Лісова пожежа, штат Каліфорнія. (Youtube/скриншот)

Пожежа в Південній Каліфорнії, спричинена вітрами пустелі, спалила 1 010 га і змусила евакуювати понад 4 000 осіб в окрузі Ріверсайд, повідомила влада у вівторок.

Пожежа Highland Fire збільшилася майже вдвічі з вечора понеділка на вівторок, роздмухувана західними вітрами Santa Ana. Це сезонне явище, коли сухе повітря пустелі дме в бік океану, створюючи пожежну небезпеку в Південній Каліфорнії.

За даними Департаменту лісового господарства та пожежної охорони штату Каліфорнія (Cal Fire), станом на вечір вівторка пожежу було локалізовано на 10%, після того як бригади провели наземні роботи, а літаки скинули антипірен.

За словами представника пожежної служби Томаса Шутса, під обов'язкову евакуацію потрапили 1 220 будинків і 4 270 жителів, ще 1 136 будинків і 3 976 жителів отримали попередження про евакуацію.

Влада відкрила один евакуаційний центр для людей і один — для тварин, а ті, хто перебував на базі відпочинку, перевезли свої кемпери на стоянку Walmart у місті Темекула, розташованому приблизно за 25 км.

За словами евакуйованих, вони покинули базу відпочинку за сигналом рятувальників, рятуючись від полум'я, яке пізніше охопило територію бази.

"Мені довелося взяти корм для собак і, по суті, просто сісти у свій фургон і поїхати", — сказала Барб Боммаріто.

Роберт Дьюк, 85 років, каже, що люди не були впевнені в необхідності евакуації.

"Це було зроблено в обов'язковому порядку: навколо їздили машини правоохоронних органів із червоними і синіми проблисковими маячками і передавали... що ми всі повинні виїхати", — сказав Дьюк.

Причину пожежі з'ясовують, заявили в Cal Fire, додавши, що пожежа становить постійну загрозу: кілька доріг закрито, діє розпорядження про евакуацію.

У 2023 р. у Південній Каліфорнії спостерігався помірний пожежонебезпечний рік після незвично сильних опадів, зокрема тропічного шторму, який уперше за 84 роки досяг густонаселених районів штату.