ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іспанська єпископальна конференція висловила недовіру дослідженню про сексуальне насильство (ВІДЕО)

Велика Епоха
Фернандо Гарсія-Сальмонес, 62 роки, позує у себе вдома поруч із фотографією, на якій він зображений у тому віці, коли, за його словами, його зґвалтував священик зі своєї школи в Мадриді, Іспанія, 27 жовтня 2023 р. (REUTERS/Susana Vera)

Католицька церква Іспанії у вівторок принесла вибачення жертвам сексуального насильства з боку священиків. Водночас вона поставила під сумнів достовірність результатів нового дослідження, згідно з яким такі зловживання були набагато поширенішими в країні, ніж це було встановлено під час попередніх розслідувань.

За даними дослідження, опублікованими в п'ятницю в доповіді уповноваженого з прав людини Іспанії, 0,6% з 8000 респондентів заявили про те, що зазнавали сексуального насильства, а з урахуванням мирян, наприклад, учителів католицьких шкіл, цей показник збільшився до 1,1%.

Іспанська єпископальна конференція, що зібралася на позачергове засідання, висловила "біль за шкоду, заподіяну деякими членами Церкви внаслідок сексуальних зловживань, і повторила своє прохання до жертв про прощення".

За останні десятиліття церква зіткнулася зі скандалами, пов'язаними з сексуальними зловживаннями, у кількох країнах, зокрема в США, Ірландії та Франції. Однак в Іспанії, де майже 60% населення відносять себе до католиків, це питання стало предметом публічного обговорення тільки після того, як у 2021 р. у засобах масової інформації було проведено епохальне розслідування.

Іспанська єпископальна конференція, яку омбудсмен критикує за небажання більш повно співпрацювати з розслідуванням, заявила, що їй невідомо, як проводили опитування і які запитання ставили.

"Тобто існує непрозорість, непрозорість для того, щоб дійти висновку, який не є логічним, ми не бачимо в ньому логіки", — заявив журналістам голова Конференції кардинал Хуан Хосе Омелла.