ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайського хірурга піддали сексуальному насильству і змусили пити сечу

Велика Епоха
Лі Лічжуан і харбінська в'язниця Хулань, де його наразі утримують і піддають тортурам. (Weibo)

Справа хірурга-ортопеда Лі Лічжуана — справа, до якої практикувальники Фалуньгун зуміли привернути увагу на міжнародному рівні завдяки вмілому використанню соціальних мереж. Але тепер з'явилися нові жахливі подробиці.

Лі народився 1973 року, а 1995 року закінчив Харбінський медичний університет. Того ж року він почав практикувати Фалуньгун. Лі Лічжуан працював лікарем у відділенні ортопедичної хірургії Першої дочірньої лікарні Харбінського медичного університету, і, здавалося б, йому була обіцяна блискуча кар'єра.

Однак після того, як у 1999 році почалися репресії проти Фалуньгун, Лі неодноразово зазнавав переслідувань з боку поліції. У 2001 році його заарештували й засудили до позбавлення волі в трудовому таборі, а потім у в'язниці. Загальний термін становив шість із половиною років. За його словами, його неодноразово прив'язували до залізного стільця і катували електричними кийками. Але найстрашніших принижень він зазнав від інших ув'язнених — звичайних злочинців, яких не стримували охоронці. Вони змушували його ходити голим і купатися в холодній воді на відкритому повітрі за температури -20°С, а також неодноразово ґвалтували, вводячи в анальний отвір різні предмети.

Коли його нарешті звільнили, він виявив, що звільнений і жодна лікарня не приймає його на роботу. Йому довелося продавати одяг на вуличних ринках.

Протягом багатьох років він не проявляв себе, проте він є живим прикладом нездатності влади знищити Фалуньгун. Після того, як вони оголосили, що успішно викорінили Фалуньгун, з'ясувалося, що багато практикувальників просто пішли в підпілля. Коли вибухнув COVID-19, Фалуньгун запропонував медитацію і заявив, що вона допоможе зміцнити імунну систему. Пропонувалося вимовляти "Дев'ять істинних слів", тобто слова, що відповідають дев'яти китайським ієрогліфам: "Фа-Лунь-Да-Фа-Фа-Хао" і "Чжень-Шань-Жень-Хао" (法輪大法好, 真善忍好). Їхнє значення відповідно: "Фалунь Дафа великий" і "Істина, Доброта і Терпіння несуть добро".

"Дев'ять істинних слів" стали дуже популярними. Вони також показали КПК, що Фалуньгун все ще існує. Під час ізоляції Лі увійшов до групи харбінських послідовників, які обдзвонювали родичів і друзів телефоном, навчаючи їх "Дев'яти істинних слів" і закликаючи зберігати спокій. Поліція виявила цю мережу, і 8 квітня 2020 року сімох практикувальників, включно з Лі, заарештували.

17 листопада 2021 року районний суд міста Дацин Рангхулу провінції Хейлунцзян засудив їх до різних термінів тюремного ув'язнення. Лі дістав суворе покарання у вигляді десяти років і восьми місяців позбавлення волі.

Наразі інформацію про Лі поширено через соціальні мережі та передано кільком правозахисним організаціям. Лі знову піддається жорстоким тортурам, зокрема з використанням електричних кийків, перцевого балончика і голок.

За матеріалами BITTER WINTER