ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Війна в Україні не в "глухому куті", потрібно більше допомоги з протиповітряної оборони, – Зеленський

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн (Офіс Президента України)

Президент України Володимир Зеленський заперечив у суботу, що війна з Росією зайшла в "глухий кут", і сказав, що потрібно більше працювати з союзниками над зміцненням протиповітряної оборони.

Його коментарі з'явилися через кілька днів після того, як головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний у своїй статті заявив, що конфлікт наближається до нового етапу статичних і виснажливих боїв – етапу, який може дозволити Москві відновити свою військову потужність.

"Сьогодні минув час, і люди втомилися. Але це не патова ситуація", – сказав Зеленський під час пресконференції з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

"Росія контролює небо. Ми дбаємо про наших військових".

Зеленський визнав, що у війні, яка триває вже 21-й місяць, були труднощі, і що Києву ще належить досягти значних успіхів у контрнаступі.

Але він сказав, що українські війська не мають іншої альтернативи, окрім як продовжувати боротьбу, і потребують більшої підтримки з боку західних союзників, особливо в питаннях протиповітряної оборони.

Українські війська повільно просуваються через величезні російські мінні поля у контрнаступі, який розпочався на сході та півдні на початку червня, але Росія завдає потужних ударів у відповідь на сході.

Російські війська здійснюють численні атаки поблизу Авдіївки, Лиману та Мар'їнки на сході Донецької області, повідомляють українські військові у своєму щоденному зведенні.

Українські війська продовжують просування на південному сході в напрямку Азовського моря, йдеться у зведенні.