ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін попросив Асоціацію вчених з іноземною освітою допомогти проникнути на Захід

Велика Епоха
Китайські студенти роблять випускні фотографії, готуючись до повернення в Китай, Англія, 7 жовтня 2020 року. (Christopher Furlong/Getty Images)

21 жовтня влада Пекіна відзначила 110-ту річницю від дня заснування OSAC — організації китайських учених, які проживають за кордоном. У своєму листі Сі Цзіньпін закликав асоціацію "об'єднати таланти з усього світу й об'єднати творчі сили для розвитку справи партії та країни".

Сі Цзіньпін також похвалив асоціацію за "внесок в об'єднання китайських студентів за кордоном" і закликав її "продовжувати відігравати роль резервуара талантів, які служать країні, лабораторії ідей і розумних пропозицій, а також життєво важливої сили в дипломатії між народами".

Згідно з відкритою інформацією, асоціацію було засновано в жовтні 1913 року в Пекіні відомими представниками китайської інтелігенції, які здобули освіту на Заході, за кілька років до створення КПК у 1921 році.

Асоціація припинила свою діяльність під час Культурної революції. У 1982 р. вона відновила роботу під керівництвом секретаріату ЦК КПК і управлінням робітничого відділу Об'єднаного фронту КПК, ставши організацією, орієнтованою на китайських студентів, які навчаються за кордоном.

За даними офіційного сайту, наразі асоціація налічує 42 місцеві організації, дві членські групи, 15 національних і регіональних секцій, понад 220 тисяч індивідуальних членів, 125 постійних директорів, 287 директорів і 35 іноземних директорів. Асоціація підтримує зв'язки з більш ніж 100 організаціями, що представляють інтереси китайських студентів за кордоном.

Китайський студент прибуває в міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді в Нью-Йорку, 11 січня 2023 року. (Lin Dan/Epoch Times)

У листі Сі Цзіньпіна підкреслюється приналежність асоціації до робочого відділу Об'єднаного фронту КПК і її функції з проникнення за кордон, що викликало бурхливу реакцію китайців за кордоном у соціальних мережах.

Користувач під ніком "SciTechplusU" написав на сайті X: "Це важлива структура для Об'єднаного фронту. Наприклад, Чень Чжу зіграв ключову роль у тому, щоб Франція допомогла Китаю побудувати Уханьську лабораторію P4 [де тестують функцію посилення вірусу, яку підозрюють у витоку вірусу, що спричинив епідемію Covid-19]. Чень Чжу є президентом цієї асоціації".

Інший користувач, чий акаунт називається "Found in Translation", написав: "Асоціація є провідною організацією Об'єднаного фронту, (...) вона безпосередньо пов'язана з робочим відділом Об'єднаного фронту".

Письменник і коментатор новин зі США Цай Шенкун також зауважив: "Методи інфільтрації та корупції КПК не піддаються уяві Заходу, тому багато представників західної еліти неусвідомлено потрапили в цю пастку, унаслідок чого західні соціальні системи та навіть системи цінностей постійно піддаються підриву, руйнуються під впливом різних спокус".

За матеріалами The Epoch Times