ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін заявив, що західна зброя з України потрапляє до Талібану

Велика Епоха
Володимир Путін на зустрічі з членами Громадської палати РФ у Москві, Росія, 3 листопада 2023 року. (Sputnik/Gavriil Grigorov/Pool via REUTERS)

Президент Росії Володимир Путін заявив у п'ятницю, що частина західної зброї, яку постачають в Україну, потрапляє на Близький Схід через нелегальний ринок, повідомляє Reuters.

"Зараз кажуть... зброя з'являється там, на Близькому Сході, з України", — сказав Путін. "Звичайно, з'являється. Продають тому що. І талібам продають, а звідти йде куди завгодно далі".

У червні 2022 р. глава Інтерполу Юрген Шток попередив, що частина сучасної зброї, яка постачається в Україну, може потрапити до рук організованих злочинних угруповань.

У березні в доповіді Глобальної ініціативи по боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю, присвяченій війні в Україні та нелегальній торгівлі зброєю, йшлося про те, що "наразі не спостерігається істотного відтоку зброї із зони українського конфлікту".

"Однак усі прецеденти вказують на те, що, особливо якщо не вживати активних і винахідливих заходів, після закінчення нинішньої війни поля боїв України можуть стати і стануть новим арсеналом анархії, який озброює всіх — від повстанців в Африці до бандитів на вулицях Європи", — йдеться в доповіді.

Вісім найбільших західних донорів України на чолі зі США взяли на себе військові зобов'язання на загальну суму щонайменше 84 млрд євро (90 млрд дол. США), згідно з даними Кільського інституту світової економіки.

Військова підтримка США охоплює 160 155-мм гаубиць, 109 бойових машин "Бредлі", понад 111 млн патронів до стрілецької зброї і 38 високомобільних артилерійських ракетних комплексів.