ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чотирнадцять людей загинули в Європі через ураган "Кіран" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Серфінгіст намагається пройти через бурхливе море під час шторму "Кіаран" у Траморі, Ірландія, 2 листопада 2023 року. (REUTERS/Clodagh Kilcoyne)

Шторм "Кіран", що налетів у четвер на Західну Європу. Щонайменше шестеро людей в Італії та одна людина в Албанії загинули в п'ятницю, внаслідок чого кількість загиблих унаслідок урагану на континенті цього тижня сягнула 14. Було припинено роботу шкіл, аеропортів і залізничного сполучення.

У Франції загинув водій вантажівки, на якого впало дерево. У муніципалітеті Гавр було зафіксовано другий випадок смерті. Унаслідок падіння дерев загинула одна жінка в столиці Іспанії Мадриді та ще одна жінка — на півдні Нідерландів. У бельгійському місті Гент загинули двоє людей — п'ятирічна дитина та 64-річна німкеня, яка приїхала в країну. Обидві загинули від падіння гілок.

У Франції 1,2 млн домогосподарств залишилися без електрики.

Влада Фіністера (Бретань) закликала людей залишатися вдома. Швидкість вітру досягла 207 км/год, що призвело до появи 20-метрових хвиль біля узбережжя.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен повідомив журналістам, що 15 осіб, зокрема сім пожежників, дістали поранення. За його словами, одна людина дістала серйозні поранення в північному французькому місті Рубе.

Близько 1300 осіб довелося переселити в табори або притулки, а в місті Брест на острові Фіністер після падіння крана було евакуйовано кілька будинків, повідомив Дарманен у соціальних мережах.

Шторм "Кіран", що послідував за штормом "Бабет" двотижневої давності, був спричинений потужною струменевою течією, що налетіла з Атлантики та спричинила зливи та шквальні вітри, що призвели до сильних повеней у Північній Ірландії та деяких районах Великої Британії.

У Великій Британії серед найбільш постраждалих районів опинилися Нормандські острови: за повідомленням BBC, на острові Джерсі було вибито вікна і зірвано дах із будинку, внаслідок чого сім'ї були змушені переїхати до прилеглих готелів.

Голландська авіакомпанія KLM скасувала сотні рейсів до Амстердама й назад, було скасовано міжнародні поїзди зі столиці Нідерландів до Парижа і закрито судноплавні шляхи на південному заході країни. Оператор аеропортів AENA повідомив, що в Іспанії скасовано 42 рейси.

Державне метеорологічне агентство Іспанії AEMET також оголосило в четвер "червоне" попередження для північних регіонів Галісії та Кантабрії, де очікують хвилі висотою до 9 метрів. За даними AEMET, на гірськолижному курорті Ла Пінілья, розташованому на північ від Мадрида, і в Естака де Барес у Галісії швидкість вітру перевищувала 150 км/год.