ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Демонстрантів у Туреччині закликали не шкодити поліції, яка "вирушить у Газу" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Державний секретар США Ентоні Блінкен повертається до міжнародного аеропорту Багдада з міжнародної зони на гелікоптері після зустрічі з прем'єр-міністром Іраку в Багдаді, Ірак, 5 листопада 2023 року. (Youtube/скриншот)

Турецька поліція в неділю застосувала сльозогінний газ і водомети проти людей на пропалестинському мітингу, які спробували взяти штурмом авіабазу, де розміщені американські війська. Це сталося за кілька годин до прибуття держсекретаря США Ентоні Блінкена в Анкару для перемовин щодо сектору Газа.

Після початку війни між Ізраїлем і ХАМАСом по всій країні почалися акції протесту.

На початку цього тижня ісламістська турецька організація IHH Humanitarian Relief Foundation організувала колону, яка попрямувала на авіабазу "Інджірлік" у провінції Адана на півдні Туреччини, щоб висловити протест проти ізраїльських атак на Газу і підтримки Ізраїлю з боку США.

На базі Інджірлік, яку використовують для підтримки міжнародної коаліції, що веде боротьбу з Ісламською державою в Сирії та Іраку, також розміщено американські війська. Учасники акції протесту IHH вимагали закрити Інджірлік.

На кадрах з місця подій видно, як поліція застосовує сльозогінний газ і водомети для розгону натовпу, що розмахує турецькими і палестинськими прапорами і скандує гасла. Протестувальники перевертали барикади, кидали в поліцейських пластикові стільці, каміння та інші предмети, а також стріляли димовими шашками.

Президент IHH Бюлент Йилдирим звернувся до натовпу в Адані і закликав його утриматися від нападів на поліцію.

"Друзі, неправильно кидати каміння або робити подібні речі, тому що і поліцейські, і солдати хочуть вирушити в Газу і битися, і вони вирушать туди, коли прийде час", — сказав він.

"Наш гнів величезний. Ми не можемо його стримати. Але Туреччина робить усе, що може", — додав він. Через сутички з поліцією IHH закінчила свій мітинг раніше запланованого терміну.

Мітинг відбувався за кілька годин до прибуття Блінкена в Анкару для переговорів із міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом.