ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Непалі припинили пошуки людей після землетрусу, що забрав життя 157 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
Район, що постраждав від землетрусу на північному заході Непалу, 4 листопада 2023 р. (Youtube/скриншот)

Пошуково-рятувальні роботи припинили в Непалі через 36 годин після руйнівного землетрусу, внаслідок якого загинули щонайменше 157 осіб і було зруйновано будинки у віддаленому північно-західному регіоні.

Влада переключила свою увагу на надання допомоги, їжі та житла тим, хто вижив.

Уночі на північному заході Непалу через раптові поштовхи завалилися будинки й поховали під собою цілі родини. Кількість загиблих у суботу зросла до 157 осіб.

Роботу рятувальників було ускладнено тим, що до багатьох гірських сіл можна було дістатися тільки пішки. Дороги також були заблоковані зсувами, спричиненими землетрусом.

Як заявив у суботу заступник прем'єр-міністра Нараян Каджі Шрестха, уряд намагається доставити в постраждалі райони якомога більше допомоги. Тисячі людей, які залишилися без даху над головою за одну ніч, отримали намети, продовольство і медикаменти.

"Половина мого тіла виявилася похованою під уламками", — каже Бімал Кумар Каркі, один із перших доставлених у регіональну лікарню. "Я кричав, але всі мої сусіди були в такому ж становищі і кричали про допомогу. Минуло від півгодини до години, перш ніж рятувальники знайшли мене".

Місцеве телебачення показувало кадри, на яких військовослужбовці витягували тіла загиблих, а інші допомагали відкопувати і переносити поранених.

Геологічна служба США повідомила, що землетрус мав попередню магнітуду 5,6 і стався на глибині 18 км. Національний центр моніторингу та дослідження землетрусів Непалу повідомив, що епіцентр землетрусу був розташований у Джаджаркоті, розташованому приблизно за 400 км на північний схід від столиці країни Катманду.

За офіційними даними, у районі Джаджаркот, який здебільшого є сільськогосподарським районом, загинуло щонайменше 105 осіб, тоді як у сусідньому районі Рукум загинуло 52 людини. Ще 184 людини дістали поранення.

Крім рятувальних гелікоптерів, для доставки поранених у Непалгундж використовувалися невеликі урядові та армійські літаки, здатні приземлятися на коротких гірських смугах.

Прем'єр-міністр Пушпа Камал Дахал прилетів на вертольоті разом із командою лікарів. У 1996-2006 рр. Дахал очолював збройне повстання комуністів, яке почалося в районах, що постраждали від землетрусу.

Землетрус відчувався і в столиці Індії Нью-Делі, розташованій на відстані понад 800 кілометрів.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді в соціальних мережах висловив глибоку скорботу у зв'язку із загибеллю людей і руйнуваннями, спричиненими землетрусом у Непалі. "Індія солідарна з народом Непалу і готова надати йому всю можливу допомогу", — заявив він.