ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Оборонна промисловість України зросла в десятки разів порівняно з попереднім роком

Велика Епоха
Міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин дає інтерв'ю агентству Ассошіейтед Прес у Києві, Україна, 3 листопада 2023 р. (AP Photo/Hanna Arhirova)

Нещодавно призначений очільник оборонної промисловості України повідомив в інтерв'ю AP у п'ятницю, що, працюючи над розвитком оборонної промисловості країни, у підсумку він хоче перетворити її на центр виробництва зброї для Заходу.

"Ми дійсно зосереджені на тому, щоб зробити Україну арсеналом вільного світу", — сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин.

За його словами, у країні близько 500 підприємств оборонної промисловості виробляють зброю. Серед них 70 державних заводів, понад 200 переважно приватних заводів, що виробляють безпілотні системи, і понад 200 приватних компаній, що займаються виробництвом різних видів озброєнь і боєприпасів.

"Ми орієнтовані на виробництво всіх видів озброєнь і боєприпасів, і ми показуємо, що ми можемо випробовувати їх на полі бою й удосконалювати під час війни", — сказав Камишин. "Це те, що ми можемо привнести у вільний світ, тому що, як ви бачите, оборонна промисловість стає дедалі більш і більш важливою в глобальному масштабі".

Колишній голова правління "Укрзалізниці", Камишин був призначений на цю посаду близько восьми місяців тому і тепер відповідає за 300 тис. осіб, зайнятих в оборонній промисловості України. Він заявив, що повністю зосереджений на тому, щоб зробити оборонну промисловість таким же успішним підприємством, як "Укрзалізниця".

За його словами, до 2022 року в Україні практично не було місцевої оборонної промисловості, і військові покладалися здебільшого на те, що в них уже було, і на те, що вони отримували як військову допомогу від союзників. Тепер же в деяких сегментах промисловість зросла в десятки або навіть сотні разів порівняно з попереднім роком.

Так, виробництво артилерійських боєприпасів за останні 10 місяців зросло у 20 разів, а виробництво бронетехніки — у 5 разів.

"Як відомо, Москва ніколи не спить. Тепер не спить Сочі. Зараз Краснодар не спить. І ще більше буде російських міст, які ніколи не сплять", — сказав Камишин, маючи на увазі регулярні удари безпілотників по російській території.

За його словами, нещодавно після проведення міжнародної конференції понад 60 компаній підписали угоду про входження до Альянсу підприємств оборонної промисловості України. Переважно це компанії зі США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Польщі, Чехії та Туреччини.

Попри заяви про стабільне зростання, Камишин визнає, що Україна ніколи не зможе забезпечити свої потреби без поставок від зарубіжних партнерів.

"Скільки б ви не росли, цього ніколи не буде достатньо, тому що ми отримали найбільшу війну поколінь", — сказав він. "Тому ми завжди будемо залежати і від закордонних поставок".