ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламент Туреччини заборонив Coca-Cola та Nestle через підтримку Ізраїлю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Туреччини Тайіп Ердоган вітає депутатів своєї партії АК у турецькому парламенті в Анкарі, Туреччина, 25 жовтня 2023 року. (Murat Cetinmuhurdar/PPO/Handout via REUTERS/File photo)

Парламент Туреччини у вівторок вилучив продукцію Coca-Cola і Nestle зі своїх ресторанів через їхню ймовірну підтримку Ізраїлю на тлі конфлікту в Газі, згідно з офіційною заявою і джерелом, яке назвало ці дві компанії, пише Reuters.

Обидві компанії не відразу відповіли на прохання про коментар.

"Продукти компаній, які підтримують Ізраїль, не будуть продаватися в ресторанах, кафетеріях і чайних на території кампусу парламенту", – заявили у Великих національних зборах Туреччини, не називаючи компаній.

Спікер Нуман Куртулмус прийняв це рішення, щоб "підтримати громадську думку щодо бойкоту продукції компаній, які відкрито заявляють про свою підтримку військових злочинів Ізраїлю і вбивств невинних людей в Газі", додало джерело в парламенті.

Джерело в парламенті повідомило, що напої Coca-Cola і розчинна кава Nestle були єдиними брендами, вилученими з меню, додавши, що це рішення було прийнято у відповідь на "величезний суспільний резонанс проти цих компаній" за підтримку Ізраїлю.

Ні в заяві парламенту, ні в джерелі не уточнюється, яким чином Coca-Cola і Nestle підтримують військові зусилля Ізраїлю.

Минулого місяця Nestle заявила, що тимчасово закрила один зі своїх заводів в Ізраїлі як "запобіжний захід", ставши першим гігантом споживчих товарів, який оголосив про свою реакцію на війну.

Останніми днями турецькі активісти назвали обидві компанії в соціальних мережах, які закликають до бойкоту ізраїльських товарів, а також західні компанії, які, на їхню думку, підтримують Ізраїль.

Цей крок турецького парламенту є одним з перших, зроблених урядом або великою організацією, які націлилися на великі світові бренди під час місячної війни між Ізраїлем і палестинським бойовим угрупуванням Хамас.

Водночас профспілка портових стивідорів Барселони відмовилася завантажувати і розвантажувати будь-які військові матеріали на тлі війни в Газі, а бельгійські транспортні профспілки відмовилися обслуговувати військову техніку, що відправляється до Ізраїлю.

Протягом останнього місяця президент Туреччини Тайіп Ердоган і його уряд різко критикували напад Ізраїлю на Газу і підтримку Єрусалиму з боку Заходу.

Ізраїль обстрілює Газу після рейду ХАМАС на південь Ізраїлю місяць тому, коли його бойовики вбили 1400 людей і захопили 240 заручників.

Чиновники охорони здоров'я Гази заявляють, що в результаті нападу Ізраїлю загинуло понад 10 000 палестинців, в тому числі близько 4 100 дітей.

Сотні тисяч турків вийшли на вулиці на знак протесту проти ізраїльських операцій в Газі за останній місяць.