ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія заявила, що підтримка України не ослабне, попри війну в Газі

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава спілкується з представниками ЗМІ після робочої вечері міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" в Токіо, Японія, 7 листопада 2023 року. (REUTERS/Androniki Christodoulou/Pool)

Підтримка "Великою сімкою" України не залежатиме від загострення близькосхідного конфлікту, заявила Японія у вівторок, коли міністри закордонних справ країн групи готувалися провести віртуальні переговори з Києвом під час зустрічі в Токіо, пише Reuters.

Група країн G7 (Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США) і Європейський Союз зустрічаються в Токіо 7-8 листопада, щоб обговорити різні питання, включно з вторгненням Росії в Україну і війною між Ізраїлем і Газою.

"Наша прихильність продовженню жорстких санкцій проти Росії та рішучій підтримці України анітрохи не слабшає навіть в умовах загострення ситуації на Близькому Сході", — заявила на прес-конференції міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава.

На зустрічі з Камікавою у вівторок держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив на "незмінній підтримці" України як на ключовому пункті порядку денного перемовин, а також сказав, що це важливий момент для об'єднання зусиль щодо війни між Ізраїлем і Хамасом.

У середу G7 має провести онлайн-зустріч із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Країни "Великої сімки" визнають, що Росія веде війну в Україні в довгостроковій перспективі, і це вимагає постійної військової та економічної підтримки Києва, заявив високопоставлений американський чиновник після зустрічі міністрів закордонних справ країн блоку у вересні.

У вівторок Японія також заявила, що санкції США неминуче відіб'ються на проєкті "Арктик СПГ 2" у Росії, в якому японським компаніям Mitsui & Co (8031.T) і JOGMEC належить сукупна частка в 10%.

Крім того, за словами Камікави, в Токіо "Велика сімка" планує донести до громадськості необхідність паузи в бойових діях і надання гуманітарного доступу до сектору Газа.

У вівторок Камікава, міністр оборони Японії Мінору Кіхара та їхні британські колеги підтвердили, що рішення про дві держави є єдиним життєздатним шляхом до справедливого і міцного миру в регіоні.

На думку офіційних осіб і аналітиків, Японія, яка головує в G7, зайняла обережну позицію щодо війни між Ізраїлем і ХАМАС. Однак на зустрічі з Блінкеном Камікава заявив, що між країнами існує "міцна єдність" з цього питання. Розбіжності між країнами G7 проявилися в ООН: 26 жовтня Франція проголосувала за резолюцію, що закликає до гуманітарного перемир'я в Газі, США виступили проти, а інші члени групи утрималися.