ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Usyk Foundation став партнером CLUST, який будує смартукриття в університетах

Велика Епоха

CLUST Team
CLUST Team

CLUST Team продовжує реалізовувати проєкт будівництва першого смартукриття в Україні. Основна мета Smart Shelter – надати студентам можливість продовжувати повноцінний навчальний процес навіть під час війни. Проєкт вже привернув увагу багатьох інвесторів, не залишився осторонь і відомий український боксер Олександр Усик разом зі своїм благодійним фондом Usyk Foundation.

Усик підтримує філософію CLUST Space – забезпечення безпечного та продуктивного навчального процесу. На жаль, зараз здобуття освіти в Україні складно назвати повноцінним. Через те, що більшість навчальних закладів просто не мають безпечних укриттів, студенти змушені навчатись в онлайні. А це не дає змоги взаємодіяти з іншими учнями, відвідувати лекції, конференції та інші важливі заходи. За прогнозами фахівців, війна в Україні та дистанційне навчання спричинять те, що найближчими роками наша країна зіткнеться з гострою нестачею молодих фахівців.

Usyk Foundation став партнером CLUST, який будує смартукриття в університетах

Що таке Smart Shelter

Smart Shelter – це сучасне укриття, яке відрізняється не тільки безпекою, а й функціональністю. Студенти зможуть навчатися в очному форматі, навіть не дивлячись на обстріл з боку окупантів. Укриття буде ділитися на кілька функціональних зон – зона навчання, зона відпочинку, зал для читання та ін.

Одна з головних переваг смартукриттів – вони будуть корисні не лише у воєнний, а й у мирний час. Після закінчення війни вони стануть справжнім творчим хабом для студентів. Простір можна використовувати для організації лекцій, конференцій та інших масштабних навчальних заходів.

Usyk Foundation став партнером CLUST, який будує смартукриття в університетах

Перший Smart shelter скоро з'явиться у Києві

Варто зазначити, що проєкт CLUST Space вже перебуває на стадії реалізації – так, будівництво першого укриття розпочалось на базі книгосховища центральної бібліотеки Київського політехнічного інституту ім. І. Сікорського. Організатори проєкту вже зібрали необхідні кошти, розробили проєкт, погодили його зі студентами, з керівництвом навчального закладу, а також із ДСНС. Наразі тривають активні будівельні роботи. Якщо не буде частих відключень світла, то реалізувати проєкт та запустити його в роботу вийде вже до кінця цього року.

На території укриття функціонуватиме кілька зон:

  • Великий простір для проведення лекцій;
  • Зал для читання;
  • Кімнати для відеодзвінків;
  • Кафетерій;
  • Ігрова зона;
  • Вбиральні.

Ініціатор проєкту — Руслан Тимофєєв, серійний підприємець, засновник венчур білдера CLUST сподівається на те, що співпраця з фондом Усіка виявиться цілком продуктивною. У планах фонду – звести ще кілька безпечних та функціональних просторів для студентів у різних містах України. До речі, будівництво CLUST Space на базі КПІ ведеться також за підтримки Міністерства освіти і науки України та Київської міської державної адміністрації.