ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський запросив Трампа в Україну, щоб оцінити масштаби руйнувань

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з головою Європейської комісії в Києві, Україна, 4 листопада 2023 року. (Офіс Президента України)

Президент України Володимир Зеленський закликав США виділити більше коштів на допомогу його військам у боротьбі з Росією і запросив колишнього президента США Дональда Трампа прилетіти в країну, щоб особисто оцінити масштаби руйнувань.

Зеленський заявив, що американські солдати можуть бути втягнуті в масштабніший європейський конфлікт із Росією, якщо Вашингтон не посилить підтримку.

"Якщо Росія вб'є всіх нас, вона нападе на країни НАТО, і ви пошлете своїх синів і доньок воювати", — сказав Зеленський, згідно зі стенограмою інтерв'ю програмі "Зустріч із пресою" телеканала NBC, що вийшла в ефір у неділю, цитує Reuters.

Президент США Джо Байден наполягає на ухваленні Конгресом США законопроєкту про додаткові витрати в розмірі 106 млрд доларів США, більша частина яких піде на зміцнення оборони України, а кошти, що залишилися, буде розподілено між Ізраїлем, Індо-Тихоокеанським регіоном і охороною кордонів.

Палата представників Конгресу США, очолювана республіканцями, запропонувала свій власний план фінансування. Минулого тижня палата представників ухвалила законопроєкт, що передбачає виділення 14,3 млрд дол. на допомогу Ізраїлю, але не передбачає збільшення допомоги Україні.

Сенатор Чак Шумер, лідер більшості в Сенаті, контрольованому демократами, заявив, що не виноситиме законопроєкт Палати представників на голосування, а Байден пообіцяв накласти на нього вето.

В інтерв'ю, що вийшло в ефір у неділю, Зеленський запросив колишнього президента США Дональда Трампа, республіканця, відвідати Україну й ознайомитися з наслідками війни.

Трамп, який претендує на переобрання 2024 року і є провідним кандидатом на посаду президента від своєї партії, критикує підтримку Києву з боку США і заявляє, що в разі переобрання він зможе закінчити війну за 24 години.

"Якщо він зможе приїхати сюди, мені знадобиться... 24 хвилини, щоб пояснити президенту Трампу, що він не може керувати цією війною", — сказав Зеленський. "Він не може встановити мир через Путіна".