ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд в Індії заборонив фермерам спалювати залишки відходів через небезпечний смог (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок Верховний суд Індії наказав владі штатів, що оточують Нью-Делі, заборонити фермерам спалювати залишки сільськогосподарських культур, оскільки якість повітря через смог, що оповив найзабрудненішу столицю світу протягом останнього тижня, досягла небезпечного рівня, пише Reuters.

Якість повітря знижується щороку напередодні зими, коли тихі й холодні вітри затримують забруднювальні речовини, що надходять із таких джерел, як автотранспорт, промислові підприємства, будівельний пил і спалювання сільськогосподарських відходів.

Минулими роками суд уже виносив подібні постанови, але ефект від них був обмеженим, оскільки влада штатів повідомляла про нездатність контролювати спалювання сміття, незважаючи на штрафи, а іноді й через вороже ставлення фермерів до чиновників.

З метою боротьби із забрудненням Делі зупинив місцеве будівництво, закрив початкові школи до 10 листопада і наступного тижня введе обмеження на використання транспортних засобів, але вимагає від сусідніх штатів контролювати спалювання рослинних залишків.

Станом на 14.00 вівторка індекс якості повітря в реальному часі становив 306, що швейцарська група IQAir відносить до категорії "небезпечних".

"Ми наказуємо уряду штату Пенджаб і прилеглих до Делі штатів (Хар'яни, Раджастхану та Уттар-Прадешу) негайно припинити спалювання рослинних залишків", — заявив суддя Верховного суду Санджай Кішан Каул.

Фермери Пенджабу і Хар'яни зазвичай спалюють пожнивні рештки після збирання рису наприкінці жовтня — на початку листопада, щоб швидко очистити свої поля перед посадкою пшениці.

За даними федерального агентства з моніторингу якості повітря SAFAR, ця практика застосовується вже багато років, і на частку диму зазвичай припадає від 30% до 40% забруднення повітря в Делі в жовтні-листопаді.

Федеральний уряд і уряди штатів пропонують субсидії на придбання досконаліших збиральних машин і розкладачів стерні, щоб підтримати фермерів і змусити їх усвідомити небезпеку цієї практики, яка з роками скоротилася, але все ще залишається серйозною проблемою.

Суддя Каул поклав відповідальність за виконання вказівок суду на начальника місцевої поліцейської дільниці під контролем головного секретаря штату.

Суд також запропонував поступово переходити від вирощування рису, званого також падді, до вирощування менш вологоємних альтернативних культур.

"Перехід може відбутися тільки в тому разі, якщо мінімальна ціна підтримки не надаватиметься для рису, а надаватиметься для альтернативних культур, що вже прагне заохочувати (федеральний) уряд", — сказав суддя Каул.