ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна розраховує на "позитивний" звіт ЄС щодо заявки на членство в ЄС – міністр

Велика Епоха
Національні прапори України та Європейського Союзу піднімаються перед емблемою НАТО на тлі нападу Росії на Україну в центрі Києва, Україна, 11 липня 2023 року. (REUTERS/Валентин Огіренко)

Україна очікує "позитивної" оцінки Європейським Союзом свого прогресу на шляху до членства в ЄС у звіті, який має бути опублікований цього тижня, заявив у понеділок високопоставлений урядовець, додавши, що Київ здійснив усі необхідні реформи.

Віцепрем'єр-міністр Ольга Стефанішина виступила в інтерв'ю агентству Reuters перед тим, як виконавча комісія ЄС опублікує звіт у середу. Київ сподівається, що вона рекомендуватиме лідерам ЄС ухвалити в грудні рішення про початок офіційних переговорів про вступ України до ЄС.

"Я б сказала, що оцінка буде однозначно позитивною, тому що ми були в постійному контакті з Єврокомісією, обговорювали кроки і вели переговори щодо тих кроків, які нам вдалося реалізувати", – сказала Стефанішина.

У червні Єврокомісія заявила, що Україна виконала дві з семи умов, які ЄС поставив для початку переговорів про членство.

"Я думаю, що для цілей оцінки, коли мова йде про сім кроків, все, що було погоджено, було виконано і зроблено", – сказала пані Стефанішина.

Переговори про членство тривають роками, оскільки кандидати повинні відповідати широким правовим та економічним критеріям, перш ніж приєднатися до ЄС. ЄС, який зараз налічує 27 країн-членів, також не бажає приймати країну, яка перебуває у стані війни.