ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Укроборонпром планує збільшити виробництво на 62% у 2023 році порівняно з попереднім роком

Велика Епоха
Логотип "Укроборонпрому" (Ілюстративне зображення)

Український державний виробник озброєнь планує збільшити загальний обсяг виробництва на 62% до кінця року, а також розпочав серійне виробництво ударних безпілотників з дальністю польоту 1 000 км, повідомив голова "Укроборонпрому" Герман Сметанін.

Україна, яка вже другий рік перебуває у стані війни з Росією, уважно стежить за будь-якими ознаками того, що військові поставки із Заходу можуть припинитися, і намагається збільшити внутрішнє виробництво власної військової техніки та боєприпасів.

"Якщо говорити про обсяги, то за чотири квартали 2023 року ми збільшимо виробництво на 62% порівняно з минулим роком", – сказав він в інтерв'ю інтернет-виданню "Українська правда".

Сметанін розповів про серійне виробництво дронів "камікадзе" з дальністю польоту 1 000 км, яке, за його словами, ведеться у співпраці з міжнародними партнерами.

"У нас є аналог "Шахеда" (безпілотники іранського виробництва, які Росія використовує для нанесення ударів по об'єктах в Україні), а також є більш потужні моделі, тому що "Шахед" так далеко не літає. Зараз ми зосереджені на виробництві більш складних і дорогих проєктів з високими характеристиками", – сказав він.

Київ також допомагає приватним підприємствам розширити масштаби розробки FPV дронів, додав Сметанін.

Оскільки безпілотники відіграють центральну роль у 20-місячних бойових діях, Київ планує виробляти десятки тисяч безпілотників щомісяця до кінця року.