ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліція Сербії затримала понад 4,5 тис. мігрантів і вилучила в них зброю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сербська поліція затримала тисячі мігрантів під час двотижневих щоденних рейдів у північних і східних районах балканської країни в межах загальнонаціональної операції, розпочатої два тижні тому після перестрілки, у якій загинули три мігранти.

У своїй заяві в середу Міністерство внутрішніх справ Сербії повідомило, що з 27 жовтня в муніципалітетах Суботіца, Сомбор і Кікінда біля кордону з Угорщиною на півночі та біля міста Пірот на південному сході, неподалік кордону з Болгарією, було зібрано близько 4 500 мігрантів, яких було переведено в контрольовані державою табори.

У повідомленні йдеться про те, що вісім контрабандистів та 119 осіб було заарештовано за звинуваченнями, включно з торгівлею людьми і незаконним зберіганням зброї та наркотиків.

Міліція також вилучила п'ять автоматів, п'ять пістолетів, понад 1500 набоїв різного калібру і сотні іноземних паспортів, обшукавши понад 81 тис. автомобілів та понад 300 будинків.

"Міністерство внутрішніх справ домагатиметься вирішення проблеми нелегальної міграції та припинення контрабанди людей", — ідеться в повідомленні.

Міністерство не повідомило, звідки прибули мігранти, але більшість із тих, хто йде балканським маршрутом до ЄС, як правило, є вихідцями з Близького Сходу, Афганістану, Пакистану та Північної Африки. Цей маршрут пролягає через Туреччину, Болгарію, Північну Македонію і Сербію.

Багато мігрантів перетинають кордони за допомогою розгалужених мереж контрабандистів, які іноді озброєні, а перестрілки між злочинними угрупованнями відбуваються досить часто.

Минулого місяця три мігранти загинули в перестрілці біля кордону Сербії з Угорщиною — маршруту, який дедалі частіше використовують контрабандисти для в'їзду в Євросоюз.

"Це організовані банди, що складаються не тільки з кримінальних мігрантів, а й... наших громадян. Вони переправляють людей через кордон і беруть величезні гроші", — сказав Радош Джурович, директор Центру захисту та допомоги особам, які шукають притулку, в інтерв'ю регіональному телеканалу RTV.

Сербія, кандидат на вступ до Євросоюзу, проводить спільне патрулювання кордонів із членами ЄС — Угорщиною та Австрією. Белград пообіцяв привести свою візову політику у відповідність до візової політики ЄС, щоб зупинити потік нелегальних мігрантів на захід.