ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Північна Корея погрожує відповісти на повітряні кулі з листівками "зливою снарядів" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У середу КНДР піддала критиці Південну Корею за скасування закону, що забороняє приватним активістам надсилати антипхеньянські пропагандистські листівки, порівнявши таку діяльність із психологічною війною.

Заява, опублікована офіційним Центральним інформаційним агентством Північної Кореї, стала першим випадком, коли державні ЗМІ прокоментували вересневе рішення Конституційного суду Південної Кореї про визнання нечинним закону 2020 року, який передбачав кримінальну відповідальність за розсилку листівок.

Рішення ухвалили на підставі побоювань, що закон надмірно обмежує свободу слова, у відповідь на скаргу, подану активістами-перебіжчиками з КНДР. Серед них був Пак Сан Хак, який часто ставав об'єктом гніву північнокорейського уряду за свою багаторічну кампанію з розповсюдження листівок через кордон за допомогою повітряних куль.

Активісти вже багато років використовують величезні повітряні кулі, наповнені гелієм, для запуску листівок із критикою Кім Чен Ина, його амбіцій у сфері ядерної зброї та становища з правами людини в країні. У листівки часто вкладаються доларові купюри США і USB-накопичувачі з інформацією про світові новини.

Закон, розроблений попереднім ліберальним урядом Сеула, який прагнув до міжкорейської взаємодії, ухвалили за пів року після того, як Пхеньян висловив своє невдоволення листівками, підірвавши в червні 2020 року офіс міжкорейського зв'язку в прикордонному північнокорейському місті Кесон.

Агентство KCNA стверджує, що майбутні кампанії з розповсюдження листівок можуть спричинити безпрецедентну відповідь з боку збройних сил Північної Кореї, які готові "обрушити зливу снарядів" на місця поширення листівок, а також на "оплот регіону (південнокорейських) маріонеток".

Заява була зроблена за кілька годин до того, як держсекретар США Ентоні Блінкен мав прибути до Сеула для переговорів із союзниками щодо зростаючої загрози, яку становить військова ядерна програма КНДР, та щодо зростаючого зближення Пхеньяна з Росією.

В окремій статті KCNA засудило заплановані візити до Південної Кореї Блінкена і міністра оборони США Ллойда Остіна, який відвідає Сеул наступного тижня, назвавши їх "підпалювачами війни", що несуть в Азію "нову військову хмару".

У 2022 р. Північна Корея поклала відповідальність за спалах вірусу COVID-19 на повітряні кулі, запущені з Південної Кореї.

У 2014 р. Північна Корея також відкривала вогонь по повітряних кулях, що летіли в бік її території. Тоді Південна Корея відкрила вогонь у відповідь. Обійшлося без жертв.

20 вересня Пак заявив, що він запустив 20 повітряних куль із 200 тис. листівок та 1 тис. USB-накопичувачів із південнокорейського прикордонного острова Канхва.