ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїль погодився на 4-годинні щоденні паузи в бойових діях у Газі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вогонь і дим здіймаються після ізраїльських авіаударів у північній частині сектору Газа, 4 листопада 2023 р. (AP Photo/Abed Khaled,File)

Ізраїль погодився запровадити щоденні чотиригодинні гуманітарні паузи в наступі на ХАМАС у північній частині сектора Газа, повідомив Білий дім у четвер.

Байден звернувся до прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху з проханням запровадити щоденні паузи під час телефонної розмови в понеділок і сказав, що він також попросив ізраїльтян зробити паузу щонайменше на три дні, щоб провести переговори про звільнення заручників.

"Так", — сказав Байден, відповідаючи на запитання, чи просив він Ізраїль про триденну паузу. "Я просив навіть про тривалішу паузу для деяких із них". Він додав, що наразі "немає жодної можливості" офіційного припинення вогню, і сказав, що Ізраїлю знадобилося "трохи більше часу", ніж він сподівався, щоб погодитися на гуманітарні паузи, пише AP News.

Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив, що в четвер буде оголошено щоденну гуманітарну паузу і що ізраїльтяни зобов'язалися оголошувати про кожну чотиригодинну перерву не менше ніж за три години.

За його словами, Ізраїль також відкриває другий коридор для втечі мирних жителів із районів, які наразі перебувають у центрі військової кампанії проти ХАМАС, — прибережна дорога з'єднується з основним шосе, що проходить із півночі на південь території.

Подібні короткострокові перерви відбувалися протягом останніх кількох днів, коли десятки тисяч цивільних осіб втекли на південь, але заява, зроблена в четвер, схоже, стала спробою формалізувати і розширити цей процес.

Відповідаючи в інтерв'ю телеканалу Fox News, яке вийшло в ефір у четвер, на запитання про перспективу щоденної гуманітарної паузи, Нетаньяху відповів, що "бойові дії тривають проти ворога — терористів ХАМАСу, але в певних місцях протягом певного періоду часу, кілька годин тут, кілька годин там, ми хочемо сприяти безпечному переміщенню цивільних осіб із зони бойових дій. І ми це робимо".

Заклик Байдена до ще тривалішої паузи пролунав у межах відновлення дипломатичних зусиль зі звільнення заручників, захоплених ХАМАСом та іншими бойовими угрупованнями в секторі Гази під час раптового нападу на Ізраїль 7 жовтня. За оцінками ізраїльської влади, бойовики досі утримують 239 заручників, включно з дітьми та літніми людьми.

У четвер Кірбі заявив журналістам, що паузи можуть бути корисними для того, щоб "повернути всіх 239 заручників до їхніх родин, включно з менш ніж 10 американцями, які, як ми знаємо, перебувають у полоні. Тож якщо ми зможемо звільнити всіх заручників, це буде цілком досяжною метою".

"Гуманітарні паузи можуть бути корисні в процесі трансферу", — додав він.

У Катарі, який також зіграв свою роль у звільненні чотирьох заручників ХАМАСом минулого місяця, ведуться непрямі перемовини про більш масштабне звільнення заручників. У четвер директор ЦРУ Вільям Бернс перебував у Досі для переговорів із прем'єр-міністром Катару шейхом Мухаммедом бін Абдулрахманом Аль Тані та главою ізраїльської розвідки Моссад Давидом Барнеа, повідомив американський чиновник. Цей чиновник розмовляв з The Associated Press на умовах анонімності.

Підполковник Річард Хехт, представник ізраїльських збройних сил, заявив, що жодних змін у тактиці Ізраїлю не відбулося. "Ніякого припинення вогню немає", — сказав він журналістам. "Це тактичні локальні паузи для надання гуманітарної допомоги, які обмежені в часі й території".

"Ці евакуаційні коридори призначені для переміщення цивільного населення на південь, у більш безпечні райони, де вони можуть отримати гуманітарну допомогу".

Президент Франції Еммануель Макрон відкрив у четвер конференцію з надання допомоги Газі закликом до Ізраїлю захищати цивільне населення, заявивши, що "всі життя мають рівну цінність" і що боротьба з тероризмом "ніколи не може вестися без правил".

У четвер Девід Саттерфілд, спеціальний посланник США з гуманітарних питань на Близькому Сході, розповів про поліпшення доставлення допомоги в центральні та південні райони Гази. Він повідомив журналістам під час онлайнового брифінгу, що на південь надходить у середньому 100 вантажівок на день. Було відновлено два трубопроводи, якими в цей регіон з Ізраїлю надходить чиста питна вода.

"Ми сподіваємося, що найближчими днями зможемо задовольнити мінімальні потреби населення півдня", — сказав він. "І я говорю про південь і центр, а не про північ, яка залишається кінетичною зоною".