ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Альтернативний чорноморський експортний коридор працює, попри атаки

Велика Епоха
(REUTERS File Photo)

Альтернативний чорноморський експортний коридор України працює, незважаючи на недавню атаку Росії на цивільне судно, заявив у четвер віце-прем'єр-міністр Олександр Кубраков.

Українські офіційні особи заявили в середу, що російська ракета пошкодила цивільне судно під прапором Ліберії, яке входило до чорноморського порту в Одеській області, в результаті чого одна людина загинула і четверо отримали поранення. Судно мало перевозити залізну руду до Китаю.

"#Український_коридор: рух суден продовжується як до портів Великої Одеси, так і з них", – повідомив Кубраков у соціальній мережі X.

За його словами, шість суден з 231 000 тоннами сільськогосподарської продукції на борту вийшли з портів Одеської області та прямують до протоки Босфор у Туреччині.

"П'ять суден очікують на вхід у порти для завантаження. Рух по #Українському_коридору триває, незважаючи на систематичні атаки Росії на портову інфраструктуру", – додав Кубраков.

Після виходу з угоди, укладеної за посередництва ООН, яка гарантувала безпечне транспортування українського зерна через Чорне море, Росія неодноразово атакувала українську портову інфраструктуру.

У серпні Україна запустила "гуманітарний коридор" для суден, що прямують на ринки Африки та Азії, щоб спробувати обійти фактичну російську блокаду морського експорту Києва в Чорному морі, запроваджену після вторгнення російських військ в Україну в 2022 році.

Пізніше високопоставлений чиновник у сфері сільського господарства заявив, що маршрут, який пролягає вздовж південно-західного узбережжя Чорного моря України, до румунських територіальних вод і далі до Тюркіє, також буде використовуватися для поставок зерна.

За словами Кубракова, 91 судно експортувало 3,3 мільйона тонн сільськогосподарської та металургійної продукції з моменту початку роботи коридору в серпні.

Цього місяця аграрна бізнес-асоціація УКАБ повідомила, що завдяки новому коридору експорт українських зернових зріс на 15% до 4,8 млн тонн у жовтні.