ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США засудили обмін зброєю і технологіями між РФ і Північною Кореєю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Держсекретар США Ентоні Блінкен (REUTERS File Photo)

Держсекретар США Ентоні Блінкен у четвер зустрівся з радником з національної безпеки Південної Кореї Чо Тхе Еном і засудив "провокаційні дії" Північної Кореї на півострові та відправлення нею боєприпасів та інших вантажів до Росії, повідомив Державний департамент США.

США, Південна Корея і Японія останніми тижнями неодноразово критикували Пхеньян за допомогу Росії. Сеул заявив, що Північна Корея відправила РФ мільйон артилерійських снарядів.

Блінкен перебуває в Сеулі після зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" в Японії. У четвер він зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем.

Вони "рішуче засудили надання Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) військового обладнання та боєприпасів Російській Федерації для використання у війні проти України", — йдеться в повідомленні Держдепартаменту США.

Блінкен "також подякував президенту Юна за обіцянку РК надати гуманітарну допомогу населенню Гази".

Раніше в четвер Блінкен зустрівся з радником з національної безпеки Південної Кореї Чо Тхе Єном і подякував йому за "прихильність Південної Кореї наданню допомоги Україні", йдеться в повідомленні Держдепартаменту.

Історичні союзники Росія і Північна Корея перебувають під міжнародними санкціями: перша — за вторгнення в Україну, а Пхеньян — за ядерну зброю і ракетні програми.

Південна Корея заявила, що Пхеньян надає зброю в обмін на російські космічні технології, щоб вивести на орбіту військовий супутник-шпигун.

"Ми глибоко стурбовані тим, що Росія надає Пхеньяну в обмін на зброю і боєприпаси, які він отримує", — заявив Блінкен у Токіо.

Минулого місяця Кремль заявив, що "немає жодних доказів" того, що Північна Корея відправляє зброю в Росію.

Південна Корея є великим експортером зброї, але відповідно до давно прийнятої політики не може направляти її в зони активних конфліктів. Однак, на думку аналітиків, на неї чинитиметься постійний тиск з боку США з метою змусити її переглянути цю позицію.

"У міру того як конфлікти на Близькому Сході та війна Росії в Україні розносяться по всьому світу, співпраця модернізованих альянсів має набувати дедалі глобальніших масштабів", — заявив AFP Лейф-Ерік Іслі, професор сеульського університету Ewha.

За словами Іслі, візит Блінкена є "ще одним доказом" зміцнення двостороннього альянсу.

Цього місяця також заплановано візит до Південної Кореї міністра оборони США Ллойда Остіна.