ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дивовижні фотороботи, що увійшли до цьогорічного конкурсу Comedy Wildlife Photography Awards. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
Суперечка. (©Jacek Stankiewicz / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)

Кенгуру, який грає на гітарі, коні, що танцюють бальні танці, пара гризлі, котрі регочуть, та лисиця, під час куріння сигари. Це лише деякі з дивовижно смішних робіт, що увійшли до цьогорічного конкурсу Comedy Wildlife Photography Awards.

41 фотографія, знята талановитими фотографами з усього світу, демонструє різноманітну красу і чудовий гумор, що проявляються в повсякденних моментах у тваринному світі.

Просто поцілунок. (©Brigitte Alcalay Macron / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)
Жити моментом. (©Kawing Chiu / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)
Фейкові новини. (©Matti Rauvala / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)

Знімок австралійця Джейсона Мура, який зобразив кенгуру в позі рок-зірки в сільській місцевості поблизу Перта, є чудовим прикладом того, як можна опинитися в потрібному місці в потрібну частку секунди.

«Я проїжджав повз зграю сірих кенгуру, які їли на відкритому полі, усіяному привабливими жовтими квітами», — розповідає пан Мур про свій фантастичний знімок під назвою «Уявна гітара Ру», як повідомляється в пресрелізі. «У мене з собою був фотоапарат, тож я зупинився, щоб зробити кілька фотографій. Раптом я помітив, що ця тварина прийняла кумедну позу — мені здалося, що вона тренується грати на своїй уявній гітарі».

Уявна гітара Ру (©Jason Moore / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)

Ще один кумедний знімок від кенійця Бенарда Омваки. Згадуючи час, який він провів, спостерігаючи за сім'єю бабуїнів у Національному парку озера Накуру, пан Омвака розповів, що мати з усіх сил намагалася доглядати за своїм малюком, тоді як маленький бабуїн грав у гру «злови мене, якщо зможеш». Пан Омвака сфотографував маму, яка тримала своє пустотливе дитинча за вухо, а на обличчі малюка був вираз нахабства.

«Грайливе змагання між материнським обов’язком і авантюрним духом дитини в цій зворушливій сцені відображає неприборкану красу дикої природи», — сказав він.

Нахабний бабуїн. (©Benard Omwaka / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)

Десять робіт, що увійшли до шорт-листа, були зроблені в різних частинах Сполучених Штатів, в тому числі зображення лисеняти Дакоти Ваккаро, яке, здається, курить сигару, зняте глибоко в лісах Вірджинії. Втомлене після гри в уявне полювання зі шматками дерева, лисеня лежало на животі, «все ще тримаючи дерево в роті, що надавало йому сильну схожість з сигарою».

«У цей момент я дуже заздрив тварині, бо хто б не хотів просто лежати цілий день і розслаблятися», — сказав пан Ваккаро.

Лис з сигарою. (©Dakota Vaccaro / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)

Німець Крістіан Харгассер (Christian Hargasser) опинився в ідеальному місці під час заходу сонця одного вечора в Масаї Мара. Він і його група поверталися до свого табору, коли молодий лев вистрибнув на стовбур старого дерева і продовжив дрімати там, де він приземлився, здавалося, виснажений довгим днем активності. Це призвело до створення чарівного знімка під назвою «Розслабтеся».

Розслабтеся. (©Christian Hargasser / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)

Американець Денні Салліван зробив чарівний знімок двох диких жеребців-мустангів, що спарингують у Мак-Каллах-Пікс, штат Вайомінг. Назва його роботи, «Танцюючи танго», чудово передає ефект, створений парою коней, що виховуються. «Жоден кінь не постраждав, танцюючи танго», — каже фотограф.

«Тедді Бадді» показує пару грайливих ведмедів гризлі, які граються один з одним у своєму будинку в Національному парку Катмай, Аляска, їхні величезні лапи підняті на знак привітання.

«Це зображення сповнене експресії та правильного зорового контакту обох ведмедів, отже, це ідеальна картина любові та дружби. … Ці чудові створіння нагадують нам, що навіть найсильніші можуть бути грайливими та дружніми», — сказав про свою зворушливу фотографію канадський фотограф Томас Віджаян (Thomas Vijayan).

Джон Блюменкамп теж знаходить розвагу в поведінці різних видів тварин. Розповідаючи про свою фотографію «Понеділок Блас», на якій зображена велика сіра сова, що впала з виснаженим виглядом у Національному парку Гранд-Тетон, пан Блюменкамп каже: «Я думаю, що ця сова не може не зацікавити нас», — розповідає він:

«Ця велика сіра сова провела більшу частину дня, велично позуючи та виглядаючи мудро. Але після елегантного потягування вона на мить опускалася і виглядала так, ніби „понеділок вже закінчився?“. Під час знімання я часто ловлю себе на тому, що посміхаюся або сміюся, спостерігаючи за поведінкою різних видів тварин, і ця щорічна подія — чудовий спосіб донести такі веселі моменти природи до інших».

Фіналісти були обрані з тисяч заявок. Переможці престижного щорічного конкурсу будуть оголошені 23 листопада, а головний приз — тижневе сафарі в кенійському Масаї-Мара.

Але на цьому конкурс не закінчується. Громадськість також запрошується проголосувати за улюблену фотографію в номінації «Приз глядацьких симпатій». Спонсором конкурсу виступає Affinity Photo, це шанс для громадськості не лише проголосувати, але й виграти грошовий приз у розмірі 500 фунтів стерлінгів (близько 600 доларів США). Переможець розіграшу буде оголошений перед вечором нагородження переможців.

Кожен може літати. (©Adrian Slazok / Comedy Wildlife Photography Awards 2023)