ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд може позбавити Трампа права балотуватись у президенти (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Суд Мічигану вирішує, чи може штат викреслити колишнього президента Трампа з виборчих бюлетенів.

Процес веде суддя, котрий зазвичай за такі справи не береться. Він має визначити, чи може державний прокурор штату Мічиган Джослін Бенсон позбавити колишнього президента Трампа права балотуватись у штаті.

У четвер суддя Джеймс Роберт Редфорд заслухав аргументи за позовами Бенсон.

Трамп спробував домогтися відхилення цих позовів. Проте суддя йому відмовив. Наразі експрезидент планує подати власну скаргу.

У четвер сторона звинувачення, яка подала два окремі позови, заявила, що 14-та поправка не дозволяє Трампу брати участь у виборах 2024 через його причетність до атаки на Капітолій 6 січня. Звинувачення також наполягає на тому, що Бенсон має право виключити ім'я Трампа з бюлетенів на президентських виборах у штаті.

Прокурор не заперечує, що процес вимагає від неї переконатися, що всі потенційні кандидати мають право на участь у виборах.

Трамп не є стороною цієї судової справи, але його адвокату було дозволено зробити заяву. Він сказав, що закон слід розглядати масштабніше.

Позови про дискваліфікацію Трампа подали в кількох штатах, зокрема в Колорадо та Міннесоті. Вони стосуються федерального закону початку XIX століття, що забороняє обіймати посаду тим, хто присягав дотримуватися Конституції, але потім вчинив заколот.

У середу Верховний суд штату Міннесота відхилив позов, який ґрунтувався на цьому положенні.

З часів Громадянської війни пункт із двох речень у 14-й поправці використовувався лише кілька разів.

Суддя Редфорд дозволив Трампу подати свою скаргу на прокурора. Він планує у найкоротші терміни видати три окремі рішення.

Підписуйтесь на наш канал на Youtube