ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сильні дощі затоплюють будинки та посіви на півночі Франції (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Кілька днів сильних дощів на півночі Франції спричинили розлив місцевих річок і затоплення будинків та полів, що призвело до евакуації мешканців, а деяких з них довелося евакуювати в безпечне місце по повітрю.

Понад 100 міст перебувають у стані підвищеної готовності, а близько 200 шкіл у регіоні закриті. Рятувальникам також довелося евакуювати худобу, пише Reuters.

"Це катастрофа", – сказав 32-річний фермер Гаєтан Гуче, чия птахофабрика була затоплена, причому за останні п'ять днів рівень води часом сягав 60 сантиметрів.

Частина курей загинула від води, і він хвилюється за решту, побоюючись поширення хвороб в умовах підвищеної вологості.

"Треба почекати, поки вода зійде, щоб побачити всю шкоду. Але у мене вже є втрати курей, фінансові втрати в насінні та обладнанні, тож сьогодні дуже важко".

Неподалік фермер Жан-Лу Міонне, який вирощує полуницю, чиї поля частково затоплені водою, сказав, що врожай наступної весни опинився під загрозою, і побоюється, що у нього буде мало полуниці або взагалі не буде її.

"Ми ніколи не бачили нічого подібного", – сказав власник кемпінгу Жан-Марк Жойєз у селі Енкен-сюр-Байон, де багато будинків затоплено, а дороги під водою.

Міністр навколишнього середовища Крістоф Бешу заявив, що десятки населених пунктів будуть розглядатися як такі, що зазнали стихійного лиха, що полегшить отримання страхового відшкодування для тих, чиї будинки або підприємства були затоплені.