ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Дубліні 34 осіб заарештували за заворушення після ножового поранення дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У п'ятницю ввечері на вулицях центрального Дубліна відновився спокій в умовах посиленої присутності поліції. 34 людини були заарештовані внаслідок заворушень, що сталися напередодні ввечері після ножового поранення трьох дітей на вулиці.

Учасники заворушень розбили вітрини магазинів, підпалили поліцейські машини, автобуси і трамвай, а також вступили в сутички з поліцейськими на головній вулиці О'Коннелл-стріт і поблизу неї.

"Ті, хто брав участь у заворушеннях, зганьбили Дублін, зганьбили Ірландію, зганьбили свої сім'ї і самих себе", — заявив прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар на пресконференції в п'ятницю.

П'ятирічна дівчинка залишалася в критичному стані у зв'язку з серйозними пораненнями, отриманими в результаті різанини, що сталася біля школи і на вулиці О'Коннелл.

Поліція, яка заявила, що не виключає жодних мотивів, зокрема й терористичних, не коментує національність затриманого чоловіка, але в мережі одразу ж з'явилися припущення, що він іноземець. Чоловікові близько 40 років, він проходить лікування у зв'язку із серйозними пораненнями.

Поліція звинуватила ультраправих у розв'язанні заворушень після того, як невелика група антиіммігрантських демонстрантів прибула на місце різанини і вступила в сутичку з поліцією.

Варадкар заявив, що його уряд зробить негайні кроки щодо посилення законодавства про боротьбу з ненавистю. Міністри також планують прискорити ухвалення законів, що дозволяють поліцейським використовувати натільні камери.

"Нам як країні необхідно повернути собі Ірландію. Ми повинні відібрати її у боягузів, які ховаються за масками і намагаються залякати нас своїм насильством", — сказав Варадкар.

Напад засудили всі політичні партії, включно з головною опозиційною Sinn Fein, лідерка якої закликала міністра юстиції та начальника поліції піти у відставку за "неприйнятний провал" у забезпеченні безпеки людей.

Міністр юстиції Хелен МакЕнті заявила, що не має наміру йти у відставку, а комісар поліції Дрю Гарріс раніше виступив на захист дій поліції, заявивши, що події, які відбулися в місті, були безпрецедентними.

Поліцейським знадобилося кілька годин, щоб відновити контроль над ситуацією після того, як до протестувальників приєдналася група місцевих молодих людей, дехто з яких викрикував "Виженіть їх", а один ніс плакат із написом "Ірландські життя мають значення". Натовп виріс до 200-300 осіб.

За словами Гарріса, 13 магазинів було пошкоджено або розграбовано, 11 поліцейських машин пошкоджено та знищено, а також три автобуси і трамвай. Один поліцейський був серйозно поранений.

Під час нападу з ножем втрутилися перехожі, зокрема бразильський водій Deliveroo з числа іммігрантів, який розповів ЗМІ, що повалив нападника на землю, вдаривши його каскою. 17-річний французький студент, який працює в Дубліні, розповів французькому телеканалу BFM TV, що він схопив ніж нападника, коли група повалила його на землю.

Поліція повідомила, що жінка, яка працювала в дитячому садку у віці 30 років, також перебуває у важкому стані. Двоє інших дітей, п'ятирічний хлопчик і шестирічна дівчинка, дістали менш серйозні поранення.