ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кількість загиблих від повеней у Кенії, Сомалі та Ефіопії зросла до 130 людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мешканці села Чамвана Мума йдуть через паводкову воду після того, як скористалися імпровізованим мостом для переходу через розлиту річку Тана в дельті річки Тана, Кенія. (AP Photo/Gideon Maundu)

Щонайменше 130 людей загинули в Ефіопії, Кенії та Сомалі внаслідок сильних дощів, які спричинили те, що гуманітарні організації називають повінню, яка трапляється лише раз на 100 років.

Сомалі прийняло на себе основний удар раптових повеней, які затопили регіон Африканського Рогу. Національне агентство з ліквідації наслідків стихійних лих повідомило, що від початку дощів у жовтні загинула 51 людина по всій країні, а півмільйона були змушені покинути свої домівки.

Рятувальники побоюються, що кількість жертв може зрости, оскільки багато людей досі вважаються зниклими безвісти. Частини країни залишилися відрізаними і недоступними після того, як дороги і мости були змиті, що призвело до ізоляції тисяч жителів.

"Національна армія направила рятувальні човни і вертольоти на допомогу людям, які опинилися в пастці через повені. Ми звертаємося за міжнародною допомогою", – заявили в Національному агентстві з надзвичайних ситуацій.

Гуманітарна організація "Спасіння дітей" повідомила, що місто Беледуейне в центральній частині Сомалі було повністю затоплене після того, як річка Шабелле вийшла з берегів, змусивши 250 000 людей, або 90% населення, покинути свої будинки.

Минулого місяця федеральний уряд Сомалі оголосив надзвичайний стан після того, як екстремальні погодні умови, посилені стихійним явищем Ель-Ніньо, зруйнували будинки, дороги і мости. Потепління атмосфери через антропогенні зміни клімату також може утримувати більше води, що робить зливи сильнішими.

У сусідній Кенії Товариство Червоного Хреста Кенії повідомило, що сотні будинків були знесені на узбережжі і на півночі Кенії, що призвело до загибелі понад 50 осіб і змусило щонайменше 30 000 людей залишити свої домівки.

Найбільше постраждали округи Мандера, Ваджір і Тана-Рівер, де під водою опинилися величезні простори землі. Мандера, який у 20 разів більший за Лондон і межує з Сомалі, є одним з найбідніших районів Кенії.

Комісар округу Тана Рівер Мохаммед Нур сказав, що ситуація в його регіоні також є відчайдушною, оскільки повені призвели до переселення близько 7000 домогосподарств.

Влада Ефіопії повідомила, що кількість загиблих від повеней в країні досягла 30 осіб після "безперервних дощів в регіонах Гамбелла, Афар і Сомалі". Вони повідомили, що серед жертв були діти, які потонули, намагаючись врятуватися від повені.

Вчені кажуть, що зміна клімату посилила екстремальні погодні явища (від спеки до посухи і повеней) по всьому світу, в тому числі на Африканському Розі, де всього кілька місяців тому частини Ефіопії, Кенії, Сомалі і Південного Судану пережили найсильнішу посуху за останні 40 років після п'яти невдалих сезонів дощів.