ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія: 40 робітників, які опинилися в пастці під час обвалу тунелю, "живі" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рятувальники збираються біля місця події після обвалу тунелю в індійському районі Уттаркаші 13 листопада 2023 року. (Фото AFP через Getty Images)

Сорок індійських робітників, заблокованих з неділі внаслідок обвалу дорожнього тунелю, що будується на півночі Індії, живі, повідомив керівник рятувальної команди.

"40 робітників, заблокованих у тунелі, живі", – заявив Карамвір Сінгх Бхандарі, старший командир Національних сил реагування на стихійні лиха.  "Ми відправили їм воду і їжу", – додав він.

Обвал стався рано вранці в неділю в індійських Гімалаях, коли група робітників покидала будівельний майданчик, а на зміну їм прибула інша команда. Початковий контакт з тими, хто вижив, був встановлений за допомогою повідомлення на аркуші паперу, але пізніше рятувальники змогли вийти на зв'язок за допомогою радіообладнання.

Кисень подається через трубопровід

Рятувальники розповіли, що вони ввели кисень в обвалену ділянку тунелю, а також змогли доставити в тунель їжу через ту ж трубу. "Кілька невеликих пакетів з їжею були відправлені через трубопровід, по якому також подається кисень", – сказав Дургеш Ратході, голова рятувальної служби в індійському гімалайському штаті Уттаракханд, в інтерв'ю агентству AFP з місця катастрофи.

За словами пана Ратході, екскаватори розчистили близько 20 метрів завалу, але робітники знаходяться ще на 40 метрів нижче. "Через велику кількість завалів у тунелі ми стикаємося з певними труднощами в рятувальній операції", – сказав пан Бхандарі.

Розчищення завалів триває

Головний міністр штату Уттаракханд Пушкар Сінгх Дхамі, який відвідав місце аварії в понеділок, повідомив у мережі X (колишній Twitter), що роботи з розчищення завалів тривають "безперервно, щоб безпечно витягти людей". "Позитивною стороною є те, що робітники не знаходяться один на одному і мають буферний простір близько 400 метрів, щоб ходити і дихати", – запевнив Девендра Патвал, представник рятувальної служби, в інтерв'ю газеті "Індіан Експрес".

Цей тунель є частиною проєкту автомагістралі Чар-Дхам, що є дуже важливим для прем'єр-міністра Нарендри Моді, і призначений для покращення сполучення з чотирма індуїстськими святинями, одними з найважливіших в країні, а також з регіонами, що межують з Китаєм.