ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австрії скульптура до фонтану вартістю 1,8 млн євро призвела до обурення (ВІДЕО)

Велика Епоха
Скульптуру "WirWasser Brunnen" ("Наш водний фонтан"), створену групою художників Gelatin, було відкрито 24 жовтня 2023 р. на честь 150-річчя питної води з Альп у Відні, Австрія. (Фото JOE KLAMAR/AFP via Getty Images)

У Відні, Австрія, наприкінці жовтня було відкрито скульптурну композицію, що обрамляє фонтан. Вона складається з 33-х фігур і була неоднозначно сприйнята городянами, туристами та користувачами мережі.

"Де знаходиться найпотворніший фонтан у світі?" "Ганьба", "Який жах", "Це що, жарт?" — такі коментарі викликала сіра бетонна конструкція вартістю 1,8 млн євро в соціальних мережах.

Скульптура "WirWasser Brunnen" ("Наш водний фонтан") була створена групою художників Gelatin на замовлення міської ради на честь 150-річчя системи міського водопостачання джерельною водою з Альп, якою славиться Відень.

Фонтан був урочисто відкритий 24 жовтня в одному з районів міста мером Міхаелем Людвігом, який визнав його "цікавим", і президентом міської ради екологом Александром Ван дер Белленом.

Віденський колектив Gelitin виграв мистецький конкурс зі своєю концепцією, яка, за словами депутата з питань клімату Юргена Чорнохорського, мала "відображати відповідальність суспільства за воду, захист якої стає дедалі важливішим" в умовах посухи, що посилюється.

Однак такий сучасний фонтан припав до смаку не всім. На сайті X деякі користувачі звернули увагу на контраст із неокласичним фонтаном, що цінується за свою пишність, який стоїть перед будівлею парламенту цього міста, внесеного до списку ЮНЕСКО.

Один із критиків висловив жаль, що це "все, що вони змогли знайти за 1,8 млн євро, взятих у платників податків".

Менш ніж за тиждень після своєї появи персонажі біля фонтану були замазані чорними плямами, що зробило їх схожими на героїв із фантастичних фільмів жахів Тіма Бертона.

За повідомленням AFP, ні місто Відень, ні чотири творці скульптур, які входять до колективу Gelitin, відомого своїми провокаційними перформансами, поки що не відреагували на полеміку.