ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чехи об'єдналися з Тайванем для відновлення України

Велика Епоха
Посол чеського уряду в Україні Томаш Копечний (Міноборони Чехії)

У п'ятницю уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу з відновлення України, а високопоставлений чеський посол назвав Тайбей "великим союзником", незважаючи на відсутність офіційних дипломатичних зв'язків, повідомляє Reuters.

Україна завоювала широку симпатію на Тайвані після вторгнення Росії, і багато тайванців вбачають паралелі між ситуацією в Україні та загрозою, яку, за словами уряду Тайбея, становить для нього Китай, який вважає острів своєю територією.

Тайвань виділив понад 100 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу і приєднався до санкцій Заходу проти Росії. Москва називає свої дії в Україні "спеціальною військовою операцією".

Угода між Тайванем і Чехією, підписана де-факто послами в столицях обох країн, передбачає спільну роботу над відновленням водних та енергетичних систем.

Відвідавши Тайбей на церемонії підписання, Томаш Копечний, посланник чеського уряду з питань відновлення України, сказав, що його країна має "дуже тісний зв'язок з Тайванем".

"Ми дуже раді, що країну, яка захищає нас від нашого імені, Україну, разом з нами підтримує наш великий союзник і друг Тайвань", – сказав Копечний на церемонії в Міністерстві закордонних справ Тайваню.

Тайвань не має офіційних дипломатичних зв'язків з жодною європейською країною, окрім Ватикану.

Але країни Центральної та Східної Європи були особливо зацікавлені в підтримці Тайваню - особливо після нападу Росії на Україну – ігноруючи гнів Пекіна з приводу таких контактів і зменшуючи міжнародну дипломатичну ізоляцію Тайваню.

Китай відмовився засудити Росію за вторгнення в Україну, яке вона розпочала в лютому 2022 року, і зберігає тісні зв'язки, хоча й направив послів для підтримки мирних зусиль.

Заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Лі заявив, що допомога буде поширюватися на інші сфери, щоб сприяти відновленню нормального життя, "коли Україна наблизиться до остаточної перемоги".

"Тільки єдність демократичних країн зможе покарати і утримати авторитарні країни від повторення помилкових рішень", – сказав Лі.