ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 2024 року: міністр (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус дає спільну прес-конференцію з Генеральним секретарем НАТО у Федеральному міністерстві оборони в Берліні 10 листопада 2023 року. (Фото AFP)

Міністр оборони Німеччини в неділю оголосив, що Берлін подвоїть свою військову допомогу розтерзаній війною Україні, яка бореться за вигнання окупаційних російських військ, до 8 мільярдів євро в 2024 році.

"Це потужний сигнал для України, який показує, що ми не здаємося", коли міжнародна увага зосереджена на війні між Ізраїлем і ХАМАСом, заявив Борис Пісторіус в інтерв'ю телеканалу ARD.

Україна послідовно вимагала більшої військової допомоги від своїх західних союзників, але контрнаступ, розпочатий цього року, не зміг витіснити російські війська, що закріпилися на півдні і сході країни.

Збільшення коштів є відповіддю на досвід цього року, "який показав, що заплановані суми були швидко вичерпані", зазначив Пісторіус.

Коаліційний уряд канцлера Олафа Шольца досяг домовленості про подвоєння початкового пакету допомоги, який в основному складається з військового обладнання, і це рішення має бути офіційно схвалене на голосуванні законодавцями.

Німеччина була одним з головних прихильників України відтоді, як Росія розв'язала повномасштабне вторгнення в лютому минулого року, надавши 22 мільярди євро гуманітарної, фінансової та військової допомоги.

Але вона чинила опір наданню ракет дальнього радіусу дії "Таурус", про які просив Київ, побоюючись, що вони можуть бути використані для націлювання на російську територію.