ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Лондоні відбулися сутички між поліцією та мітингувальниками проти палестинської ходи (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Понад 300 тис. прихильників палестинської демонстрації пройшли в суботу центром Лондона. Поліція заарештувала понад 120 осіб, намагаючись перешкодити ультраправим демонстрантам влаштувати засідку на головному мітингу.

Між поліцією та ультраправими групами, які зібралися на знак протесту проти проведення демонстрації в День перемир'я (річницю закінчення Першої світової війни, коли Велика Британія вшановує пам'ять загиблих), виникли сутички.

Прем'єр-міністр Ріші Сунак засудив насильство біля військового меморіалу Кенотаф, а також розкритикував "прихильників ХАМАСу", які долучилися до численнішого мітингу, "виспівуючи антисемітські співи та демонструючи на сьогоднішній акції протесту знаки й одяг на підтримку ХАМАСу".

Напруженість напередодні суботнього маршу зросла після того, як міністр внутрішніх справ Суелла Браверман назвала їх "маршами ненависті", очолюваними "натовпами".

Столична поліція Лондона відмовила міністерству в проханні заблокувати захід, заявивши, що у неї немає підстав вважати, що це призведе до серйозних заворушень, що загострило відносини з урядом.

У заяві поліції, зробленій у суботу, ідеться про те, що на сьогодні заарештовано 126 осіб, більшість із яких — представники правого крила, що становили частину групи чисельністю кількасот осіб, до якої, за словами поліції, входили футбольні хулігани.

"Крайня жорстокість, проявлена сьогодні правими демонстрантами щодо поліції, була надзвичайною і викликає глибоку заклопотаність", — заявив помічник комісара Метт Твіст, додавши, що під час обшуків було знайдено ніж і кастет.

Хоча на численнішому мітингу прихильників Палестини фізичного насильства не спостерігалося, старший офіцер повідомив, що невеликі групи відокремилися від основної ходи, а близько 150 осіб у закритих обличчях запустили феєрверки, які потрапили в обличчя поліцейських, що призвело до арештів.

За його словами, також триває розслідування невеликої кількості злочинів на ґрунті ненависті та підтримки заборонених організацій.

Сунак закликав поліцію зайняти жорстку позицію.

"Будь-яка злочинність має бути зустрінута з повною і швидкою силою закону", — йдеться в його заяві, зробленій у суботу. "Саме про це я говорив комісару поліції в середу, саме за це вони відповідають, і саме цього я очікую".

Протягом усього дня тривали сутички між поліцією і протестувальниками правого крила. Поліцейські в спорядженні застосовували кийки, намагаючись стримати демонстрантів, які кидали пляшки.

Мер Лондона Садік Хан і перший міністр Шотландії Хумза Юсаф заявили, що Суелла Браверман нагнітала напруженість і підбурювала ультраправих, коли звинуватила поліцію в тому, що вона надавала перевагу "пропалестинським натовпам".

Поліція заявила, що до палестинського мітингу приєдналося понад 300 тис. осіб, тоді як організатори називають цифру 800 тис.

Деякі учасники скандували "Від річки до моря Палестина буде вільна" — заклик до знищення Ізраїлю, який багато хто вважає антисемітським.

Інші несли транспаранти з написами "Вільна Палестина", "Зупиніть різанину" та "Припиніть бомбити Газу".