ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нетаньяху заявив, що ХАМАС відмовився від палива для лікарні "Аль-Шифа" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. (Abir Sultan/Pool/AFP via Getty Images)

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив у неділю, що ЦАХАЛ запропонував пальне лікарні "Аль-Шифа" в Газі, яка призупинила роботу після того, як у неї закінчилося пальне, але бойовики відмовилися його приймати.

В ефірі телеканала NBC News Нетаньяху запитали, чи виправдовують ізраїльські твердження про те, що під головною лікарнею Гази розташований командний пункт ХАМАС, загрозу життю хворих людей і немовлят.

"Навпаки, вчора ввечері ми запропонували дати їм достатньо пального для роботи лікарні, інкубаторів тощо, тому що в нас (немає) жодних боїв із пацієнтами або цивільними особами", — сказав Нетаньяху.

Ізраїльські військові заявили, що готові евакуювати дітей з Аль-Шифи в неділю, але палестинські офіційні особи повідомили, що люди всередині лікарні все ще перебувають у пастці: троє новонароджених загинули, десятки перебувають під загрозою через відключення електрики. Поблизу тривають бої.

Нетаньяху запитали, чи є в Ізраїлю план доставки палива в Газу для забезпечення лікарень електроенергією.

"Ми щойно запропонували лікарні Шифа паливо, але вони від нього відмовилися", — сказав Нетаньяху.

"ХАМАС, (який) ховається в лікарнях і розміщується там, не хоче отримувати паливо для лікарень... Вони хочуть отримувати паливо, яке вони будуть направляти з лікарень у свої тунелі, у свою військову машину".

ХАМАС заперечує звинувачення Ізраїлю в тому, що під Шифою та іншими лікарнями Гази розташовані командні пункти.