ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щонайменше 31 людина загинула внаслідок повеней у Сомалі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Повені, спричинені проливними дощами, призвели до загибелі щонайменше 31 людини в різних районах Сомалі, повідомила влада в неділю.

Від жовтня повені призвели до переміщення майже півмільйона людей і порушення життя понад 1,2 млн осіб, повідомив журналістам у столиці країни Могадішо міністр інформації Дауд Авейс. За його словами, вони також завдали значної шкоди цивільній інфраструктурі, зокрема, в регіоні Гедо на півдні Сомалі.

Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП), яке виділило 25 млн дол. на допомогу в пом'якшенні наслідків повені, у своїй заяві в четвер попередило про "повінь такого масштабу, яка, за статистикою, можлива лише раз на 100 років, зі значними прогнозованими гуманітарними наслідками".

"Попри те, що вживаються всі можливі підготовчі заходи, повінь такого масштабу можна тільки пом'якшити, але не запобігти їй", — йдеться в заяві УКГВ.

Життя близько 1,6 млн осіб у Сомалі може бути порушене повенями в сезон дощів, який триватиме до грудня, а 1,5 млн га сільськогосподарських угідь може бути знищено, йдеться в повідомленні.

На Могадішо обрушилися зливи і повені, які подекуди забирали з собою мешканців, включно з дітьми й людьми похилого віку, та порушували роботу транспорту.

Від повеней потерпає і сусідня Кенія, де, за даними Кенійського Червоного Хреста, у понеділок кількість загиблих становила 15 осіб. Найбільше постраждали портове місто Момбаса і північно-східні округи Мандера і Ваджир.